25 maja 2020

Jurorzy ocenili tancerzy Festiwalu Małej Sceny. Wyniki niebawem

Dobiegł końca przegląd nagrań nadesłanych na konkurs, który został ogłoszony przez MOKSiR w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Małej Sceny "Solo / Roztańczone Rodzeństwo".


Ze względu na ogromną ilość osób zainteresowanych festiwalem wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. A tymczasem poznajmy skład jury, który oceniał nadesłane materiały:

Przewodnicząca komisji oceniająca wszystkie prezentacje w kategoriach "baton" i "pom-pom" oraz "Roztańczone Rodzeństwa":
1. Zofia Dąbrowska - od 22 lat nauczyciel i wykładowca tańca współczesnego. Zawodowo związana z Policealnym Studium Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ponadto od wielu lat choreograf widowisk scenicznych i musicali oraz programów scenicznych prowadzonych przez siebie zespołów - "Iluzja", "Gaduły" z Gliwic oraz rewii "Sukces" z Rydułtów. Prowadzi warsztaty z modern-jazz w kraju i za granicą, juror wielu festiwali tanecznych między innymi "Aplauz" w Marklowicach i "Festiwal Małych Form" w Kuźni Raciborskiej.

Oceniająca wszystkie prezentacje w kategoriach "baton" i "pom-pom" oraz "Roztańczone Rodzeństwa":  
2. Jolanta Belko - Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej, pedagog "Manager of Education", trener, choreograf założycielka zespołu mażoretek "Rytm" z 17-letnim stażem. Juror, sędzia krajowy i międzynarodowy, członek federacji IFMS (International Federation Majorettes Sport), przewodnicząca komisji sędziowskiej SMTICHP juror na licznych festiwalach i mistrzostwach dyscyplin mażoretkowych w kraju i za granicą.


Oceniający kategorie "pom-pom" oraz "Roztańczone Rodzeństwa":
3. Artur Stelmaczonek - tancerz, choreograf, pedagog. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, absolwent dwuletniego instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego. Założyciel i choreograf rybnickiego Teatru Tańca "Navras". Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów i konferencji tanecznych. Laureat nagrody prezydenta Rybnika za upowszechnianie tańca współczesnego i oryginalnych form teatralnych na terenie miasta oraz rozsławianie Rybnika na ogólnopolskiej arenie artystycznej.

Oceniająca kategorie "baton".
1. Ilona Świerczek - wykwalifikowany instruktor tańca współczesnego, absolwentka wydziału artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, na kierunku "taniec" i specjalności "pedagogika tańca". Instruktor tańca z 32-letnim stażem, choreograf zespołów "Uśmiech", "Aplauz" - wielokrotnych medalistów Polski w kategorii zespołów mażoretkowych oraz zespołu "Promyczek" z Kuźni Raciborskiej. Kierownik artystyczny festiwali tanecznych "Aplauz" w Marklowicach oraz festiwalu "Małych Form" w Kuźni Raciborskiej.

MOKSiR Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz