21 lutego 2020

Uczniowie z Budzisk poznali zasady bezpiecznego internetu

Jak co roku, Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa powstała dzięki Komisji Europejskiej w 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale szybko zaangażowały się w niego państwa na całym świecie.

Nadrzędną ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w sposób wyjątkowy. Na początku, pani pedagog przypomniała uczniom o zagrożeniach internetowych, takich jak kontakt z niebezpiecznymi treściami, zawieranie niebezpiecznych kontaktów w sieci, cyberprzemoc, a także uzależnienie od internetu. Po solidnej dawce teorii, uczniowie zostali zaangażowani w część praktyczną zajęć.

Młodsi podopieczni mieli za zadanie przygotować bajkę profilaktyczną związaną z zagrożeniami czyhającymi w sieci. Niewątpliwie atrakcją dla najmłodszych była możliwość wykorzystania w swoich pracach małych robotów - tzw. Ozobotów. Natomiast starsi uczniowie przygotowali gry interaktywne według własnych pomysłów. Wykorzystali przy tym nie tylko tradycyjne materiały, takie jak arkusze papieru i mazaki, ale również tablety, za pomocą których programowali roboty - Mboty i Photony.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały swoje zadania i z dumą prezentowały efekty swojej pracy.

Anna Wyżgoł, SSP Budziska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz