25 lutego 2020

Od 1 marca autobusy PKS Racibórz ponownie pojadą na Gamowską

Informujemy, że od 1 marca powiat raciborski w uzgodnieniu z Gminami Kuźnia Raciborska i Nędza przywraca bezpośrednie połączenia autobusowe z tych miejscowości do szpitala przy ul. Gamowskiej w Raciborzu.

Wydłużenie kursów bez zwiększania dofinansowania Gmin i Powiatu było możliwe dzięki likwidacji dwóch kursów popołudniowych, cieszących się najmniejszym zainteresowaniem pasażerów. Samorządy uzgodniły, że zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wydłużenie linii połączenia ze szpitalem.


W godzinach porannych o 6:55 i 8:00 kursy będą się rozpoczynały z przystanku przy ul. Kolejowej w Kuźni Raciborskiej, a zakończą się przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Kursy powrotne spod raciborskiego szpitala o godzinie 11:05 i 13:25 zakończą się przy ul. Kolejowej w Kuźni Raciborskiej.

Zmiana podyktowana jest licznymi prośbami mieszkańców, które Powiat jako organizator transportu powiatowo-gminnego uwzględnił. Mimo braku dodatkowych środków na zwiększenie finansowania komunikacji powiatowo-gminnej, samorządy doszły do porozumienia.

Rada Osiedla nr 1 w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz