27 lutego 2020

Kultura u sąsiadów, czyli marzec w GCK w Nędzy

W tym miesiącu w Gminnym Centrum Kultury będzie nieco bardziej kobieco, z nutą przedświątecznych zapachów i tradycji. Nie zapomnieliśmy również o ofercie dla naszych najmłodszych odbiorców... Zobaczcie, co znajduje się w naszym marcowym garncu kulturalnym.

Dzień Kobiet - 7 marca (sobota):

- godz. 10:00 - "Kuchnia kosmetyczna" - warsztat masażu i naturalnej pielęgnacji twarzy. Podczas spotkania stworzymy naturalny olejek roślinny do masażu twarzy, w którego składzie znajdą się tłuszcze z cennymi dla skóry składnikami. Prowadząca Paulina Mikulska zaprezentuje krok po kroku jak wykonać masaż relaksacyjny twarzy. Koszt 50 zł.


- godz. od 17:00 do 19:20 - Mini Maraton Taneczny Zumba & Latino - 2 godziny tańca i ruchu w rytm latynoskich piosenek i międzynarodowych przebojów. Kroki są proste, nie wymagają wcześniejszych dodatkowych umiejętności tanecznych. Specjalnie przygotowane choreografie, które zawierają elementy salsy, samby, rumby i cha-cha, bachaty i merengue pozwolą każdej z pań poczuć się wyjątkowo. W przerwie zdrowe koktajle owocowo-warzywne. Koszt uczestnictwa: 20 zł. W pakiecie koszt obu warsztatów wynosi 60 zł. Zapisy w GCK oraz pod numerem telefonu: 506-141-501.

4 Oblicza Kobiet - wystawa w galerii NA PIĘTRZE - 7 marca (sobota)

Kobieta dla fotografa to wciąż na nowo odkrywany krajobraz. Surowa, demoniczna, delikatna, ciepła; matka, dziewczyna, żona czy nieznajoma. Alina Luterek, Bogusław Dziadzia, Marek Rapnicki i Paweł Okulowski - czterech artystów o różnych temperamentach twórczych zmierzyło się z tak uniwersalnym i złożonym tematem. Wystawa potrwa do 3 kwietnia.

Wykład "Sekretne życie pszczół" - 19 marca (czwartek), godz. 16:30

Ile pszczół mieszka w ulu? Ilu samców zapładnia matkę pszczelą i ile jaj dziennie składa? Jak długo żyje pszczoła? Czy w ulu mogą być dwie królowe? Czy mleczko pszczele jest eliksirem młodości i ile miodu zużywa rodzina pszczela? Czy miód to najważniejsze co nam dają pszczoły? Odpowiedź na te i inne mniej typowe pytania dotyczące tych bardzo pracowitych stworzeń, usłyszymy na wykładzie pt. "Sekretne życie pszczół". Prowadzący: Łukasz Kuschnik - prezes Koła Pszczelarzy w Krzyżanowicach. Jego rodzina zajmuje się pszczelarstwem od trzech pokoleń. Swoją podstawową pasiekę liczącą 70 rodzin pszczelich prowadzi w Krzyżanowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry, a część rodzin wywozi na poszczególne pożytki. Jako misję traktuje szerzenie wiedzy o zapylaczach i otaczających nas roślinach. Miejsce: sala GCK, wstęp wolny.


"Cyrkomotoryka dla smyka" - 21 marca (sobota), godz. 10:00

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci ćwiczących wraz z rodzicami, prowadzone w oparciu o metodę cyrkomotorykii pedagogikę cyrku. Zajęcia mają na celu przede wszystkim wspólne spędzenie czasu i zabawę, budowanie relacji, wspieranie rozwoju percepcji ruchowej, poznawanie i kontrolę własnego ciała. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. Prowadzący: Piotr Myszczyszyn. Koszt: 35 zł od pary (rodzic + dziecko). Zapisy w GCK oraz pod numerem telefonu: 506-141-501.

Rodzinne Warzsztaty Wielkanocne - 28 marca (sobota), godz. 10:00

Okazja do wspólnego spędzenia czasu w ciepłej atmosferze przygotowań do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Dorosłych zaprosimy na warsztat cukierniczy, podczas którego każdy będzie miał możliwość samodzielnego wypieku tradycyjnego mazurka, wykonanie kremu oraz artystycznego ozdobienia swojego ciasta pod okiem wykwalifikowanych cukierników (Chechłacz z Żor). Dzieci w tym czasie, będą miały okazję zgłębić najróżniejsze techniki malowania jaj wielkanocnych. Prowadząca: Małgorzata Drożdż z Górek Śląskich, która kroszonkarstwem zajmuje się od wielu lat, prowadzi też warsztaty dla młodzi1eży i dorosłych. Bierze udział w wielu konkursach kroszonkarskich i zdobywa na nich uznanie. Koszt: 50 zł od pary (rodzic z dzieckiem). Zapisy w GCK i pod nr. telefonu: 506-141-501.

Od 6 marca zapraszamy na nowe zajęcia wokalne. Zajęcia będą odbywały się w każdy piątek w godz. 17:00-19:00. Prowadząca: Magdalena Wydriński - wokalistka jazzowo-rozrywkowa, trener wokalny, muzyk sesyjny, wykładowca warsztatowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz