24 maja 2019

Uczniowie z Kuźni w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej [FOTO]

23 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej rozegrano 1/2 finału wojewódzkiego w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji stanęły drużyny ze Szkół Podstawowych z Bielska-Białej, Rybnika, Jastrzębia Zdroju oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej.W pierwszym meczu spotkała się drużyna gospodarzy z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Jastrzębia Zdroju. Zwyciężyli gospodarze z wynikiem 17:6. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny ze szkół z Rybnika oraz Bielska Białej. Zwyciężyła drużyna z Bielska-Białej z wynikiem 7:5.


W walce o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Rybnika i Jastrzębia Zdroju. Po regulaminowym czasie gry, na tablicy wyników ukazał się remis 4:4. Po rzutach karnych zwyciężyła drużyna z Jastrzębia Zdroju.


W finale zmierzyły się drużyny ze szkół z Bielska-Białej oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej. Po zaciętym pojedynku zwyciężyła drużyna z kuźniańskiej podstawówki z wynikiem 19:7, awansując tym samym do finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.


Sędzią zawodów był pan Marceli Winkler. Uczniów zwycięskiej drużyny przygotowali trener Andrzej Ścierko oraz nauczycielka wychowania fizycznego Gabriela Brzeźniak.


Wyniki:

I miejsce: Szkoła Podstawowa z Kuźni Raciborskiej;
II miejsce: Szkoła Podstawowa z Bielska-Białej;
III miejsce: Szkoła Podstawowa z Jastrzębia Zdroju;
IV miejsce: Szkoła Podstawowa z Rybnika.


Skład zwycięskiej drużyny:

Józef Halas, Mateusz Kijas, Patryk Mocha, Olaf Patera, Patryk Rybczyński, Łukasz Skolik, Szymon Urbaniec, Maksymilian Włodarczyk, Wojciech Wojnar, Borys Wójcik i Adam Zamkotowicz.


Materiał nadesłany / SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz