03 maja 2019

Policjanci i sołtysi przeprowadzili kontrolę dzikich składowisk śmieci

Pod koniec kwietnia w wyniku wspólnej inicjatywy komendanta Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej kom. Marka Ryszki i burmistrza Pawła Machy policjanci wraz z sołtysami przeprowadzili kontrolę pustostanów i miejsc, w których mogłyby znajdować dzikie wysypiska śmieci bądź odpady zagrażające mieszkańcom.


W działaniach uczestniczyli kuźniańscy dzielnicowi wspierani przez lokalnych sołtysów, a kontrole prowadzone były na terenie gminy Kuźnia Raciborska. Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska.Wspólne działania miały na celu kontrole pustostanów oraz miejsc, w których mogłyby zostać pozostawione niebezpieczne odpady stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Akcja swój początek miała miejsce w gabinecie Komendanta Marka Ryszki, gdzie zaproszeni goście omówili plan działania jak również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie pomocne do zgłaszania różnego rodzaju nieprawidłowości w tym związanych także z nielegalnymi składowiskami śmieci i niebezpiecznych odpadów.


W trakcie prowadzonych kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości jednakże akcję będą cykliczne i są planowane kolejne wspólne działania w najbliższym czasie.


Kontrole takowe mają przyczynić się do poprawy ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu raciborskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz