08 kwietnia 2019

Wilki biegaczom nie straszne. IV Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet 2019 za nami! [VIDEO / FOTO]

W sobotę, 6 kwietnia na stadionie miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyła się czwarta edycja Półmaratonu Leśnego Rafamet. Biegowi na 21,097 m towarzyszyła Dyszka z Kija, czyli marsz nordic walking na 10 km. Nagrody zwycięzcom wręczała Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów.


W kategorii OPEN na dystansie 21 km i 097 metrów najlepszy okazał się Paweł Kosek z Tychów, który wbiegł na metę z czasem 1 godz. 15 min. i 30 s. Wyprzedził dotychczasowego dwukrotnego triumfatora Mateusza Wolnika z Lysek (1:16:10) i Szymona Wolka z Tychów (1:19:45).

Dyszkę z Kija najszybciej przemaszerował Marian Małka z Gliwic (1:00:34) przed Andrzejem Kupczykiem z Dziergowic (1:05:33) i Janem Dudkiem z Kędzierzyna-Koźla (1:05:58).

Na trasie biegaczom oraz właścicielom kijków towarzyszyli nie tylko kibice (głównie w osobach strażaków), ale i... dzika zwierzyna w postaci wilka, który przyglądał się uczestnikom z pobliskich zarośli. Ciekawostką jest, że trasa półmaratonu za rok ulegnie modyfikacji, ponieważ atest, jaki otrzymała od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który ważny jest pięć lat, kończy się w listopadzie br. A co jeszcze wydarzyło się podczas sobotniej imprezy, dowiecie się z poniższego materiału video:

Realizacja i montaż: Bartosz Kozina
Współpr.: Jacek Gąska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz