27 kwietnia 2019

Rafamet S. A. z nowymi kontraktami

Od początku tego roku, firma Rafamet S. A. z Kuźni Raciborskiej podpisała umowy na dostarczenie tokarek dla pięciu odbiorców.  Maszyny docelowo trafią na trzy kontynenty: do Ameryki Południowej (Peru), Azji (Indie, Azerbejdżan, Turcja) i Europy (Polska).Tokarki marki PORĘBA będą pracować w Turcji i Polsce

Jednym z kontraktów zawartych przez Spółkę jest ten, na dostawę tokarki kłowej TRB 155 CNC x 4000 dla tureckiego klienta z branży stalowej. Obrabiarka będzie pracować w linii produkcyjnej profili stalowych o długości do 4 metrów. Warto w tym wypadku zaznaczyć, że jest to powrót marki Poręba, której właścicielem jest Rafamet S. A. do Turcji po kilku latach nieobecności. - Od momentu zakupu dbamy by marka Poręba odzyskiwała swoją pozycję renomowanego dostawcy ciężkich tokarek poziomych. Systematycznie pracujemy nad tym, by efekty naszych działań były coraz bardziej widoczne. W ostatnim czasie zaowocowało to podpisaniem kontraktu z tureckim klientem działającym w branży stalowej - mówi Paweł Michalewski, dyrektor eksportu w firmie Rafamet S. A.

Przedstawiciel Spółki dodaje jednocześnie, że rynek tokarek poziomych jest trudny ze względu na liczną konkurencję, a szczególnie w Turcji, gdzie, oprócz obecności tradycyjnych dostawców z Europy, bardzo silną pozycję zajmują firmy azjatyckie. Na wybór oferty spółki z Kuźni Raciborskiej wpłynęła jakość i nowoczesność proponowanych przez nią rozwiązań. - Mocno walczyliśmy o ten kontrakt. Radości z jego zawarcia nie krył także przedstawiciel tureckiego klienta, który przyznał, że do porębowskich maszyn ma duże zaufanie, ponieważ kilka z nich już od wielu lat tam pracuje - dodaje P. Michalewski.

Obrabiarki marki Poręba pracować będą także w Polsce, bowiem firma Rafamet podpisała umowę na dostarczenie m. in. dwóch sztuk tokarek kłowych typu TCG 135 N dla nowosądeckiego Newag-u.


Maszyny dla producentów taboru szynowego

Współpraca z producentami taboru szynowego jest owocem długoletniej działalności Spółki z Kuźni Raciborskiej. Dzięki temu jeszcze w tym roku Fabryka Obrabiarek Rafamet S. A. dostarczy odbiorcy z Azerbejdżanu tokarkę podtorową UGE 300 N przeznaczoną do regeneracji kół pojazdów szynowych o nacisku na oś do 30 ton. Maszyna pracować będzie w warsztacie firmy Stadler, w Baku. - Pracujemy z różnymi klientami, w tym również z producentami taboru szynowego. Jednym z nich jest właśnie Stadler, a kolejnym Newag z Nowego Sącza, który zamówił ostatnio nasz najnowszy wyrób tj. tokarkę portalową z napędem ciernym typu UFD 140 N - tłumaczy Paweł Michalewski.

Kolejna tokarka znajdzie się w Ameryce Południowej

Firma Thyssenkrupp Industrial Solutions (Perú) S. A. to kolejny odbiorca firmy Rafamet. W jej posiadaniu znajduje się już kilka tokarek zakupionych w latach ubiegłych. - Jest to dokładnie czwarta tokarka karuzelowa dla firmy z grupy Thyssenkrupp z Ameryki Południowej, a druga dla odbiorcy z siedzibą w Peru. Pierwszą maszynę dostarczyliśmy w 2006 toku i teraz klient chciał zamówić w zasadzie taką samą. Przeznaczenie wszystkich czterech obrabiarek jest bardzo specyficzne, bowiem chodzi o regenerację elementów ogromnych kruszarek używanych we wstępnej fazie produkcji cementu, a większość czasu ich pracy to ciężkie wiercenie. Na jednym detalu w kształcie rury o średnicy ok. 4 m i podobnej wysokości trzeba odtworzyć kilkanaście tysięcy otworów - wyjaśnia Paweł Michalewski.

Dwustojakowe tokarki karuzelowe serii KCI są przeznaczone głównie do wykonywania operacji obróbkowych w zakresie toczenia, wytaczania powierzchni cylindrycznych, stożkowych i krzywoliniowych wielkogabarytowych przedmiotów o skomplikowanych kształtach. Mogą również wykonywać frezowanie, wiercenie i szlifowanie.

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media
Zdjęcia: Rafamet S. A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz