20 marca 2019

Znamy triumfatorów I Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza

W sobotę, 16 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbył się I Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrz Miasta. W rozgrywkach wzięło udział 89 zawodników z Polski i Czech.Zawodnicy reprezentowali kluby z terenu województwa śląskiego i opolskiego, a także z czeskiego klubu z zaprzyjaźnionego miasta Odry w Republice Czeskiej.


Turniej ten był swoistym debiutem organizacyjnym działaczy Miejskiego Klubu Sportowego "Tajfun" Kuźnia Raciborska. Turniej rozegrano w następujących kategoriach: Kobiety OPEN, Chłopcy U-15, Chłopcy U-20, Mężczyźni OPEN. Sędzią głównym zawodów był nestor kuźniańskiego tenisa stołowego Feliks Cieśla.

Czołowe miejsca w swoich kategoriach zajęli:

U-15:

1. Jakub Nosiadek
2. Oliwer Sliwka
3. Pavel Hendrych

Kobiety Open:

1. Marta Gawliczek
2. Gloria Depta
3. Natalia Kadlecova


U-20:

1. Vojtech Hendrych
2. Jakub Hrachovec
3. Jakub Pruszkowski

Mężczyźni Open:

1. Zbigniew Siódmok
2. Grzegorz Marciniec
3. Jakub Hrachovec


O samym turnieju opowiada prezes Miejskiego Klubu Sportowego "Tajfun" Kuźnia Raciborska Damian Morciniec:

"Turniej ten był organizacyjnym debiutem środowiska kuźniańskich tenisistów, skupionych wokół klubu MKS "Tajfun". Naszym celem było rozpropagowanie tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowisk sportowych. Ilość zawodników oraz poziom sportowy to niewątpliwie wielki sukces imprezy. Była to także okazja do nawiązania współpracy z klubami ze Śląska, Opolszczyzny oraz klubu z partnerskiego miasta Odry w Republice Czeskiej. Ufam, że już niedługo zaowocuje to wspólną organizacją zawodów, w ciekawej formule. Najbardziej jednak wyczekuję zwiększonej liczby dzieci trenujących tę piękną dyscyplinę sportu".


Organizatorzy dziękują również instytucjom, które wsparły organizację turnieju: Burmistrzowi Miasta Kuźnia Raciborska. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka. Słowa podziękowań kierują także do sponsorów imprezy: Piekarnia-Cukiernia Rynek, Polo-Bud, Kuźnia Smaku, Seba-Pol, Restauracja "Nad Rudą", Pub "Kwadrat", Małecki Schody MJM.

Materiał nadesłany
Fot. MKS "Tajfun"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz