29 grudnia 2018

"Ludzi dobrej woli jest więcej...". Koncert charytatywny na rzecz Pawła Siluka-Steinera w MOKSiR [FOTO]

W piątkowe popołudnie, 28 grudnia w wypełnionej niemal po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się koncert charytatywny śląskich szlagierów, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Pawła Siluka Steinera, jednego z wykonawców śląskich przebojów.


Paweł Siluk Steiner, choć pochodzi z Gdańska, to ze Śląskiem związany jest muzycznie, bowiem jego utwory w rytmie śląskich szlagierów goszczą dość często w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych na Śląsku. Artysta od pewnego czasu zmaga się z dość poważną chorobą, a leczenie do tanich nie należy. By wspomóc osobę, która dla Ślązaków jest bliska, sołtys Turza Marcelina Waśniowska wyszła z inicjatywą zorganizowania na jego rzecz koncertu charytatywnego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie pana Pawła.


W akcję włączyła się Kuźnia Kultury (czyli MOKSiR), rada sołecka Turza oraz Lista Śląskich Szlagierów. Patronat medialny nad imprezą wzięły na siebie Radio Vanessa, portal tylkokuznia.info i Nowiny Raciborskie.


Poza publicznością, którzy zakupili bilety, na widowni znalazło się kilkoro gości specjalnych, wśród których obecni byli: burmistrz Paweł Macha, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Gerard Depta, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Władysław Gumieniak, pełnomocnik rządu ds. żeglugi śródlądowej oraz wiceprezes Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Śródlądowej Gabriela Tomik, prezes Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Śródlądowej Czesław Szarek, pomysłodawca "Pływadła" Bronisław Piróg i prezes Stowarzyszenia Posejdon z Ostravy Jozef Tobola.


Konferansjerem prawdziwie rodzinnego koncertu był znany z anteny Radia Vanessa Piotr Scholz. A na scenie zaprezentowali się: Adam Janosz, Teresa Waleriańska, Bożena Mielnik, Tomasz Calicki, zespół Arkadia Bands, Mirek Jędrowski oraz Paweł Siluk-Steiner, któremu w utworze "Pływadło" towarzyszyły mieszkanki Turza: Joanna Kostka i Miriam Pichali.


W trakcie imprezy w holu MOKSiR można było nabyć plakaty z autografami wszystkich artystów, którzy wystąpili tego wieczoru oraz płyty zawierające śląskie szlagiery. - Wiem, że są ludzie o wielkim sercu i, że zawsze można na nich liczyć - powiedziała pod koniec trwającego niemal 4 godziny koncertu Marcelina Waśniowska. Dochód ze sprzedaży biletów oraz płyt i plakatów zostanie przeznaczony na rzecz wspomnianego wyżej Pawła Siluka.


Warto również zaznaczyć, że tego typu koncert był pierwszym, ale nie ostatnim. Kolejny zaplanowany jest na 22 lutego 2019 r. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.


Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz