10 listopada 2018

"Rekord dla Niepodległej". Uczniowie z Kuźni włączyli się w akcję zaśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego

9 listopada o godz. 11:11 uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uroczyście uczcić Narodowe Święto Niepodległości. W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaśpiewano 4-zwrotkowy hymn państwowy.

Uroczysty apel uświetnił program artystyczny, który obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny. Przypomniano ponadto historię hymnu i ceremoniał z nim związany. Komendę do odśpiewania hymnu wydał kuźniański kombatant Eugeniusz Bocheński.
Podczas uroczystości głos zabrała dyrektor Kinga Apollo, która w swoim wystąpieniu podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowaną część artystyczną oraz nawiązała do wyjątkowości naszego święta. - Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce - powiedziała dyrektor Apollo.
oprac. BK
fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz