04 października 2018

"Tysiąc powodów, by czytać". Trwa konkurs Empiku dla szkolnych bibliotek

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej oraz Szkoła Podstawowa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym biorą udział w konkursie "Tysiąc powodów, by czytać", którego organizatorem są salony Empik. Dzięki akcji 10 podstawówek otrzyma po 1000 wybranych przez dzieci książek.


Do konkursu "Tysiąc powodów, by czytać" zgłosiło się 400 szkół z całej Polski. Uczniowie każdej z nich mieli za zadanie przygotować plakat zachęcający rówieśników do czytania. Teraz wszystko w rękach internautów. O zwycięstwie zadecyduje liczba głosów oddanych na każdą pracę.


Udział w konkursie biorą szkoły z różnych miejsc w Polsce. Dzięki temu, że zwycięży 5 placówek powyżej 120 uczniów i 5 podstawówek z mniejszą liczbą dzieci, wszyscy mają równe szanse. - Zależało nam na tym, aby każda szkoła - niezależnie od wielkości i liczby uczniów, miała podobne szanse w wyścigu po 1000 książek dla biblioteki. Choć muszę przyznać, obserwując działania szkół uczestniczących w ostatnich edycjach konkursu, że wielkość szkoły nie jest tak istotna, jak zaangażowanie i energia włożone w promowanie pracy konkursowej lokalnie - mówi Mira Dobek, dyrektor marketingu Empiku.


Głosowanie trwa do 21 października. Każdego dnia można oddać jeden głos z jednego adresu e-mail. Zwycięzców poznamy 25 października.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz