26 października 2018

Rafamet weźmie udział w targach China International Import Expo - Szanghaj 2018

Targi China International Import Expo odbędą się w Szanghaju w dniach 5-10 listopada br. To pierwsza edycja wydarzenia, które w całości jest poświęcone importowi, gdzie producent z Kuźni Raciborskiej będzie promować obrabiarki specjalne dedykowane branży kolejowej.W tym kontekście należy podkreślić, że Chiny to nie tylko najliczniejsza na świecie populacja, ale również druga co do wielkości gospodarka. Państwo zajmuje także drugie miejsce na liście światowych konsumentów i importerów.

Producent z Kuźni Raciborskiej będzie w Szanghaju promować obrabiarki specjalne dedykowane branży kolejowej. Ekspozycja firmy Rafamet S. A. będzie częścią wspólnego stoiska wystawienniczego organizowanego dla polskich firm przez Centrum Współpracy Gospodarczej Polska-Chiny Departament Promocji Gospodarczej. Znajdzie się ona w pawilonie High-end Inteligent Equipment 4.1 C4-02.

- Uczestniczyliśmy już w targach branżowych organizowanych w Chinach i dobrze oceniamy tę formę komunikacji firmy z klientami. W tym roku również chcieliśmy się zaprezentować na tamtejszym rynku, gdyż zapowiada się, że będzie to przedsięwzięcie z dużym rozmachem i dlatego, mamy nadzieję, że obecność w Szanghaju umożliwi nam nawiązanie kontaktów z kolejnymi odbiorcami z Chin - mówi Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w firmie Rafamet S. A.


Chiny są obecnie największym zagranicznym odbiorcą maszyn firmy Rafamet S. A. W 2017 roku na rynku tym zrealizowano blisko 21 % sprzedaży zagranicznej, a rok wcześniej - ponad 19 %.  Partnerem biznesowym spółki z Kuźni Raciborskiej na tamtejszym rynku jest Hebei Rafamet Machinery Co., Ltd - spółka joint venture utworzona w 2017 roku. Przedmiotem jej działalności jest wspieranie procesów handlowych, jak również produkcyjno-montażowych polskiego producenta w Chinach.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały przedsiębiorstwa działające w różnych obszarach gospodarki (począwszy od elektroniki, poprzez motoryzację, na handlu i usługach skończywszy).

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Chin - Xi Jingping. Gospodarzami targów są Ministerstwo Handlu Chińskiej Republiki Ludowej oraz Miejski Rząd Ludowy w Szanghaju, zaś jego partnerami, między innymi Światowa Organizacja Handlu, Konferencja Narodów Zjednoczonych do spraw Handlu i Rozwoju oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego.

Anna Koza / Adventure Media
Fot. Targi China International Import Expo - Szanghaj 2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz