29 września 2018

Dawid i Kacper Szyra z Budzisk na podium podczas zaodów pływackich w Krakowie

W sobotę, 22 września, na krytej pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyła się IV Międzynarodowa Gala Halliwick czyli zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnościami. Wśród 20 reprezentantów Polski znalazły się 4 osoby z powiatu raciborskiego (w tym dwie z gm. Kuźnia Raciborska).


W zawodach udział wzięły reprezentacje siedmiu europejskich krajów: Danii, Irlandii, Chorwacji, Malty, Wielkiej Brytanii, Słowenii i Polski. Wśród dwudziestu reprezentantów naszego kraju znalazło się czterech pływaków z powiatu raciborskiego: Mateusz Małys i Damian Klimek z Raciborza oraz Dawid i Kacper Szyra z Budzisk - gmina Kuźnia Raciborska pod opieką trener pływania Pani Katarzyny Pitry.Decyzją Zarządu Stowarzyszenia Halliwick Polska, kapitanem całej polskiej reprezentacji został Dawid Szyra - najbardziej utytułowany zawodnik Gal Halliwick w Polsce. Na Międzynarodowej Gali Halliwick Dawid Szyra zdobył złoty medal w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, a Kacper Szyra - srebrny medal indywidualnie na 100 metrów stylem dowolnym.
W ogólnej klasyfikacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce ustępując tylko nieznacznie Danii. W organizacji zawodów w charakterze wolontariuszy pomagały również mamy zawodników: Pani Bożena Szyra, Ewa Małys, Dorota Klimek, Ewa Marchwiak oraz siostra Dawida i Kacpra - Wiktoria, która dzięki znajomości języka angielskiego opiekowała się reprezentacją Irlandii.Wymienieni zawodnicy z powodzeniem biorą także udział w wielu innych zawodach pływackich w tym m. in. w Olimpiadach Specjalnych Polska. W najbliższym czasie czekają ich starty w zawodach Pucharu Europy w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach oraz w Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Rybniku.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz