13 września 2018

Darmowy prąd ze słońca? TAK! To możliwe, nawet u nas w Gminie!

W Polsce z roku na rok przybywa instalacji fotowoltaicznych. Powodem jest już nie tylko rosnąca świadomość użytkowników. Czy w 2018 r. warto zatem inwestować w fotowoltaikę? O tym rozmawiamy z Adamem Kowalczykiem, właścicielem firmy Elektropartner z Dziergowic.


Fotowoltaika - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego (cyt. za: Wikipedia).

CZY W 2018 ROKU WARTO INWESTOWAĆ W FOTOWOLTAIKĘ?


W Polsce z roku na rok przybywa instalacji fotowoltaicznych. Powodem jest już nie tylko rosnąca świadomość użytkowników. Argumentem za inwestycją w fotowoltaikę jest również jej opłacalność.

Słońce to nieograniczone źródło energii i wbrew obawom - polskie warunki klimatyczne pozwalają na to, aby inwestycja w fotowoltaikę się opłacała. Panele fotowoltaiczne działają również zimą, kiedy dzień jest krótszy oraz w pochmurne dni, pobierając światło słoneczne przebijające się przez chmury (cyt. za: liderbudowlany.pl).

Rozmawiamy z Panem Adamem Kowalczykiem, właścicielem firmy Elektropartner z Dziergowic:

- Czy taka instalacja realnie zmniejsza koszty energii elektrycznej?
- Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna potrafi skutecznie zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Najkorzystniej dla użytkownika jest oczywiście wtedy, kiedy ilość wyprodukowanej energii całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na nią. Jednak już zmniejszenie rachunków za prąd o koszty energii, jaka została wyprodukowana przy pomocy własnej instalacji, przynoszą ogromne oszczędności - nawet o 95 % rocznych kosztów za energię elektryczną.


- Czyli podwyżki cen za energię elektryczną nas nie dotkną?
- Tak, to jest też takie zabezpieczenie przed nieustannymi podwyżkami cen energii. Kiedy produkujemy prąd we własnej mikroinstalacji, możemy zużywać wyprodukowaną energię na bieżąco. Mamy ponadto możliwość, aby każdą oddaną do sieci kilowatogodzinę (z wyprodukowanych nadwyżek) odebrać w dowolnym momencie od zakładu energetycznego w ciągu roku.

- A jak to wygląda z kosztami utrzymania takiej instalacji?
- Utrzymanie mikroinstalacji nie generuje wielkich kosztów i jest praktycznie bezobsługowe.


- Pojawiło się sporo firm na rynku; jak znaleźć profesjonalistów?
- To prawda. Montaż instalacji fotowoltaicznej powinniśmy zlecić profesjonalnej firmie z doświadczeniem, która w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pomoże nam dobrać mikroinstalację odpowiednią dla naszych potrzeb. Czujemy się być taką firmą. Ponadto pragnę zaznaczyć, że na naszym terenie pojawia się wiele firm z Polski, ale czy chcemy później czekać na serwis z Poznania czy Bydgoszczy? O tym Klienci nieraz nie myślą. Zapraszam do kontaktu z nami, umówimy się na darmowy audyt energetyczny, aby odpowiednio dobrać i zamontować instalację fotowoltaiczną.

- W tamtym roku firma Elektropartner we współpracy z firmą Safreema zajęły I miejsce spośród 120 wystawców na XVII Eko-Wystawie - Ciepło Przyjazne Środowisku w Pietrowicach Wielkich. Przedsiębiorstwa otrzymały jednocześnie wyróżnienie od posłanki Gabrieli Lenartowicz za kompleksowe rozwiązanie "Hybrydowa Termo Pompa, Turbiny Wiatrowe, Fotowoltaika" - "0" emisji. Gratuluję! 
- Dziękuję bardzo. To dla nas duże wyróżnienie.


- Poniżej podajemy link do artykułu na temat tejże nagrody oraz dane kontaktowe do firmy Elektropartner. Dziękuję za rozmowę i życzę wielu instalacji!
- Dziękuję również i do zobaczenia w Państwa domach :-)

Firma Elektropartner Adam Kowalczyk - Tel.: 509-371-551
www.elektropartner.info.pl
www.facebook.com/Elektropartner-Adam-Kowalczyk-335375386668974/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz