26 sierpnia 2018

Kolejny akt wandalizmu w Kuźni. Próba uszkodzenia sprzętu na placu zabaw

Urwane mocowania śrub w sprężynowcu, czyli niewielkim urządzeniu zabawowym, wyrwana z korzeniami tuja i pogięte ogrodzenie to kolejny efekt działania wandali w naszym mieście. Do zdarzenia doszło przedwczoraj na placu zabaw przy ul. I. Krasickiego. Poniżej informacja, jaka ukazała się na stronie Zarządu Osiedla:


Plac zabaw przy ul. I. J. Krasickiego, który został oddany do użytku dwa lata temu z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta znów padł ofiarą wandali.


25 sierpnia do członków Zarządu Osiedla dotarły informacje o uszkodzonym urządzeniu zabawowym. Po udaniu się na miejsce jednego z członków Zarządu okazało się, że zamontowany na placu czteroosobowy sprężynowiec jest wyraźnie pochylony (został wyrwany z dolnego mocowania śrub), co wskazywałoby na użycie dużej siły w celu chęci wyciągnięcia go z ziemi.


Ponadto z korzeniami został wyrwany krzew iglasty (gat. tuja szmaragd). W momencie inspekcji, znajdował się on obok ławki (korzenie krzewu były już suche, co by świadczyło, że fakt ów mógł zaistnieć w porze wieczorowo-nocnej ubiegłej doby).


Sile wandala (wandali) nie oparł się również płot ogrodzeniowy placu, którego dwa przęsła zostały wygięte na zewnątrz.

 Fot. Z. Czarnacki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz