26 czerwca 2018

Pippi Pończoszanka zawita do Kuźni Raciborskiej

Na początku sierpnia w ramach "Akcji Lato" organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędą się warsztaty teatralne oraz przedstawienie pt. "Pippi Pończoszanka". Wejściówka do namiotu cyrkowego jest bezpłatna za pobraniem biletu w MOKSiR. Ilość miejsc ograniczona.


Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.


DZIEŃ I (1 sierpnia 2018 r.)

- 15:00 - Warsztaty dla dzieci i młodzieży - w ramach "Akcji Lato"
- 17:00 - Finał warsztatów: parada ulicami miejscowości.


DZIEŃ II (2 sierpnia 2018 r.)

- 18:00 - namiot cyrkowy: spektakl "Pippi Pończoszanka" w reż. Konrada Dworakowskiego i koncert zespołu Bura Kura.

WEJŚCIÓWKA DO NAMIOTU CYRKOWEGO JEST DARMOWA ZA POBRANIEM BILETU W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY, SPORTU I REKREACJI W KUŹNI RACIBORSKIEJ - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz