02 marca 2018

Koncert orkiestry policyjnej i podziękowania od władz. Tak żegnano komendanta Henryka Linka [VIDEO]

W czwartek, 22 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się koncert orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, której celem było uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę asp. sztab. Henryka Linka.


Wszystko do końca było owiane tajemnicą. O tym, że koncert policyjnej orkiestry został zorganizowany przede wszystkim po to, by uroczyście podziękować komendantowi za ponaddwudziestoletnią służbę, nie wiedział nawet sam zainteresowany. Komendant - choć zawsze czujny i przewidujący, tym razem dał się - jak to sam określił - nieźle wkręcić, co sprawiło, że jego czujność została zwyczajnie uśpiona.


Po kilku utworach wykonanych przez orkiestrantów, przyszedł czas na osobiste podziękowania. Wiele ciepłych słów pod adresem Henryka Linka padło z ust wiceburmistrz Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk, wójt Gminy Nędza Anny Iskały, dyrektor Szkoły Podstawowej Kingi Apollo, przewodniczącej Rady Miejskiej Sabiny Chroboczek-Wierzchowskiej, Krystyny Borutko i Krzysztofa Grobelnego - członków Zarządu "Osiedle nr 1), nadleśniczego Nadleśnictwa Rudy Raciborskiej Roberta Pabiana, komendanta powiatowego policji insp. Łukasza Krebsa, a także dyrektora MOKSiR Michała Fity.


Nie był to jednak koniec niespodzianek, jakie przygotowali tego dnia dla komendanta pracownicy Kuźni Kultury. Gdy przemówienia dobiegły końca, na scenę wkroczyły dziewczyny z Trio Appassionato, w skład którego wchodzą córki-bliźniaczki Henryka Linka.

Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich przybyłych, którym był tort ozdobiony policyjną odznaką.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz