05 marca 2018

III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2018 już niebawem

Wielkimi krokami zbliża się III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2018. Bieg odbędzie się 14 kwietnia br., zapisy trwają. Na zawodników czeka wyjątkowa w skali kraju trasa w otoczeniu lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.- Podobnie jak w poprzednich latach, bieg odbędzie się w kwietniu, a dokładnie - 14. dnia tego miesiąca. W tym okresie nie brak innych, znacznie większych wydarzeń biegowych, stąd podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu naszego półmaratonu w sobotę, aby wszyscy chętni mogli w nim wziąć udział - mówi Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który jest organizatorem wydarzenia.


Przypomnijmy: do pokonania jest trasa o długości 21 097,5 metrów, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy pobiegną po asfaltowo-szutrowych ścieżkach lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. - To bardzo malownicza trasa, z dodatkowym akcentem historycznym, bo prowadzi przez kompleks leśny, który ucierpiał w 1992 roku, w największym po II wojnie światowej pożarze lasów w Europie. Zawodnicy będą mogli zobaczyć odrodzony las - przypomina M. Fita. - Nasz półmaraton to propozycja dla osób ceniących kameralne biegi. Stawiamy na promocję aktywności fizycznej i Gminy Kuźnia Raciborska; chcemy zachęcać do szlachetnej rywalizacji sportowej w szczególnych okolicznościach przyrody - dodaje dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.


Leśny charakter sprawia, że kuźniański bieg zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń sportowych. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia (nominowana w plebiscycie Złoty Bieg 2017 organizowany przez portal MaratonyPolskie.pl) z pewnością zapadła w pamięć także z uwagi na aurę. Zawodnicy mierzyli się nie tylko z odległością, ale też zjawiskami pogodowymi charakterystycznymi dla wszystkich czterech pór roku. Mimo to na mecie zameldowało się 155 osób: wśród mężczyzn triumfował Mateusz Wolnik (z czasem 1:13:10), a najlepsza z kobiet była Patrycja Włodarczyk (uzyskała czas 1:30:50).


Michał Fita żartuje, że w tym roku pogoda będzie znacznie lepsza, bo... gorsza być już nie może. Na warunki atmosferyczne organizator nie ma wpływu, ale przygotowania związane z innymi aspektami półmaratonu są w toku. Tradycyjnie, na wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg czekać będzie pamiątkowy medal. Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49; M 50+) otrzymają nagrody rzeczowe. Organizator przewidział także nagrody dla Najlepszego Leśnika i Najlepszej Mieszkanki/Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska.


Na tym nie koniec atrakcji: warto śledzić wpisy publikowane na Fanpage wydarzenia, tam pojawiać się będą informacje o kolejnych niespodziankach związanych z półmaratonem.

Bieg współorganizują Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, OSP Kuźnia Raciborska oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.


Już po raz trzeci w sportowe święto zaangażowała się firma RAFAMET S. A., której siedziba mieści się w Kuźni Raciborskiej. Spółka należy do światowej czołówki producentów obrabiarek specjalnych do obróbki kolejowych zestawów kołowych, słynie także z wielkogabarytowych obrabiarek specjalistycznych (dla odbiorców reprezentujących przemysł: maszynowy, energetyczny, stoczniowy, hutniczy, lotniczy czy zbrojeniowy).


Firma po raz drugi jest sponsorem tytularnym wydarzenia. W ubiegłym roku producent przygotował także specjalne nagrody dla pracowników firmy, którzy najszybciej pokonali trasę półmaratonu. Wyróżnieni zostali: Grzegorz Janik, Ireneusz Turkiewicz oraz Jan Franica.

Strona internetowa wydarzenia: www.polmaraton-kuznia.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/RafametLesnyKuzniaPolmaraton/
Zapisy: https://dostartu.pl/iii-kuznianski-polmaraton-lesny-rafamet-2018-v2118.pl.html
Regulamin: https://dostartu.pl/statute_files/2118_pl.pdf

Anna Koza / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz