21 marca 2018

Blisko 20 ras psów zaprezentowało się w Rudach

W niedzielę, 18 marca w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach odbyła się halowa Wystawa Psów Rasowych o puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska. Zwycięzcą został buldożek francuski ALEX Maniek i Spółka Ewy Opalińskiej.


Podczas wystawy zaprezentowały się psy następujących ras: Owczarek niemiecki długo- i krótkowłosy, Owczarek staroniemiecki, Szpic miniaturowy, Pudel miniaturowy, Buldog francuski, Chihuahua, Beagle, Jamnik krótkowłosy, Cocker spaniel angielski, Labrador rehiler, Cane corso, Siberian husky, Sznaucer miniaturowy, American Bully, American staffordshire terrier, Jack Russell Terrier, Nagi pies meksykański i Maltańczyk.


Czworonogów oceniało troje sędziów: Marzena Marciniak i Roksana Bartoszek (sędzia międzynarodowy) oraz sędzia z Ukrainy - Vladislava Yaroshuk.


W czasie trwania wystawy można było zobaczyć pokaz tresury i posłuszeństwa, który przedstawił Jan Kuś i pies Kortez (owczarek niemiecki długowłosy). Ponadto, odbył się również konkurs pn. "Młody Prezenter", gdzie dzieci i młodzież prezentowały się ze swoimi pupilami.


Psy oceniane były przez sędziów kynologicznych pod kątem eksterieru i osiągały oceny i lokaty w ramach grup, ras i klas. Zwycięzcą Pucharu Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska został buldożek francuski ALEX Maniek i Spółka Ewy Opalińskiej.


Organizatorem wystawy był Klub Psów Rasowych "Anarex"  i Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych zrzeszonych w Polskim Porozumieniu Kynologicznym, które należy do międzynarodowej organizacji World Kennel Union.


UM Kuźnia Raciborska
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz