02 stycznia 2018

Noworoczne koncerty kolęd w Kuźni i Rudach

6 stycznia, w Święto Trzech Króli w Kuźni i Rudach odbędą się tradycyjne koncert kolęd. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w kościele pw. św. Marii Magdaleny (godz. 15:30), drugi zaś w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (godz. 17:00). Szczegóły poniżej.


Kuźniańska świątynia będzie gospodarzem koncertu kolęd już po raz jedenasty. W tym roku znane kolędy i pastorałki zaśpiewa Bożena Mielnik i jej wigilijna Ferajna. Na koncert zapraszają Rady Osiedlowe Miasta Kuźnia Raciborska, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

***

Tego samego dnia, tyle że o godz. 17:00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach kolędy i pastorałki w języku polskim, niemieckim i po łacinie zaśpiewa Chór im. Juliusza Rogera. 


O chórze:

Po wojnie w roku 1945 swoją działalność rozpoczęło "Towarzystwo Śpiewu Chopin". W 1956 r. decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki nadano zespołowi jako jedynemu w kraju imię Juliusza Rogera. Od 1980 r. chór działa pod patronatem MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Od 2010 r. chór stał się oficjalnie chórem działającym przy Bazylice w Rudach. Chór im. Juliusza Rogera z Rud został odznaczony m. in. Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym Zarządu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr (23 listopada 2013 r.). Obecnie chórem dyrygują panie: Krystyna Lubos i Maria Wiechoczek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz