02 grudnia 2017

Ich troje i Elżbieta Biskup. Jesienny recital w MOKSiR [FOTO]

MOKSiR już nieraz udowodnił, że potrafi zaskoczyć. Tak było również w środę, 29 listopada, kiedy to w sali konferencyjnej zaaranżowanej na salę koncertową odbył się recital podopiecznych Elżbiety Biskup. Swój wokalny warsztat zaprezentowały bowiem trzy panie: Renata Galas, Natalia Halama i Marta Szostak.


Trwającemu blisko godzinę koncertowi towarzyszyła niezwykła atmosfera. Odpowiednio ustawione stoliki i krzesła, jesienny wystrój, niebieskie światło oraz wylatujące z wytwornicy dymu smugi mgiełki sprawiały, że wykonywanych utworów słuchało się z jeszcze większą uwagą.


Przybyłych powitał dyrektor Kuźni Kultury Michał Fita, dziękując jednocześnie swoim pracownikom za przygotowanie sali. Recital otworzyła Renata Galas z utworem "Jest taki dzień". W dalszej części programu kuźnianka wykonała jeszcze trzy inne piosenki ("Odpowie co wiatr", "Tears in heaven" (w polskiej wersji językowej) oraz "Pogoda dla bogaczy").


Drugą artystką była mieszkająca na co dzień w Nędzy Natalia Halama. W jej kilkuminutowym repertuarze znalazły się takie utwory, jak: "Pozwól mi żyć", "Wracam do domu", "Dzień za dniem" i "Łatwopalni". Jako trzecia przed publicznością zaprezentowała się kuźnianka Marta Szostak, która wykonała dwa utwory - oba z repertuaru Anny Jantar: "Zawsze gdzieś czeka ktoś" i "Tyle słońca w całym mieście".


Jesienny recital - poza prezentacją wokalnych umiejętności - miał też nieco inny wymiar, dość wzruszający, bowiem z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji rozstała się Elżbieta Biskup, która przez kilkanaście miesięcy prowadziła zajęcia ze śpiewu dla młodzieży i dorosłych. Nie zabrakło więc kwiatów i specjalnych podziękowań, które wręczył pani Elżbiecie zarówno dyrektor Fita, jak i trzy wokalistki.


Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz