06 października 2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

Programem rozrywkowym pt. "Miłość w kolorach czterech pór roku" studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej zainaugurowali we wtorek, 3 października, nowy, piąty już rok akademicki.
To już drugie tego typu przedstawienie, jakie zaprezentował UTW. Poprzedni miał miejsce w czerwcu, którego motywem przewodnim również była miłość ("W czerwcowym ogrodzie o miłości"). - Miłość, to wżyciu najważniejszy dla nas dar. Rodzi się ona w różnych porach roku i w różnych porach życia - mówi Teresa Kowalewska, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Przygotowania do nowego przedsięwzięcia trwały dzień w dzień, przez dwa tygodnie. Choć część wierszy została powtórzona z poprzedniego występu, to w programie znalazły się również nowe kompozycje. Jak zaznacza Teresa Kowalewska, to nie ostatni program rozrywkowy z udziałem studentów.


W programie, który został zaprezentowany na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, udział wzięli m. in.: Róża Czech, Jadwiga Zawada, Brygida Sokół, Jadwiga Tyszka, Renata Galas, Mirosława Kojder, Jan Pyszny, Antoni Januszkiewicz, Halina Draczyńska, Grażyna Stępniak, Jan Chlebowski i Anna Gandziarowska. Autorką scenariusza i scenografii jest Teresa Okaj, producentem muzycznym natomiast Łukasz J. Porwoł.


BK; fot. UTW Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz