08 września 2017

W Urzędzie Miejskim odbędą się konsultacje doradców emerytalnych ZUS

Jeśli masz pytania dotyczące warunków do przyznania emerytury, wyliczenia prognozowanego świadczenia lub chcesz złożyć wniosek o emeryturę, zgłoś się do mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS. 12 września 2017 r. w godz. od 9:00 do 14:00 w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej czekać będą eksperci ZUS.


Od października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny - dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65.

W związku z tym w ZUS powołano specjalnych doradców emerytalnych. 12 września będą oni dostępni dla mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska w tutejszym Urzędzie Miejskim. Zadaniem doradców jest wyjaśnienie zasad przyznawania emerytury, wytłumaczenia, co ma wpływ na jej wysokość, poinformowaniu o niezbędnych dokumentach, które należy przedłożyć w ZUS wraz z wnioskiem emerytalnym oraz wyliczenie prognozowanej emerytury, tj. na jaką emeryturę może liczyć ubezpieczony, jeśli skorzysta się z prawa do wcześniejszej rezygnacji z pracy zawodowej, a na jaką w przypadku, gdy zaczekamy z tym do ukończenia 67. roku życia.

Tym samym pośrednio podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Doradca pomoże również skompletować i wypełnić wniosek, co więcej - będzie można go też złożyć u pracownika ZUS, bez wyjeżdżania do placówki w Rybniku czy Raciborzu.

Cyt. za: UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz