28 czerwca 2017

Trzy pytania do... Jacka Jakoniuka, trenera KS Stal

Piłkarska runda wiosenna dobiegła końca. Od kilku miesięcy piłkarze KS Stal trenują pod okiem nowego szkoleniowca, którym w styczniu tego roku został pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Jacek Jakoniuk. Postanowiliśmy więc zapytać go o zakończony właśnie sezon i plany na rundę jesienną.


- Jak ocenia Pan sezon odkąd objął Pan drużynę?
- Dla mnie było to przede wszystkim poznawanie chłopaków i całości jako drużyny. Ogólnie był to trudny sezon, ale zarazem bardzo ciekawy, szczególnie motywujący, bo to rzadkość objąć drużynę, która nie zdobyła punktu w rundzie jesiennej, więc motywacji nie brakowało ani mi osobiście, ani zawodnikom.

- Co udało się przez ten czas osiągnąć?
- Jestem bardzo zadowolony z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Chwała chłopakom, że pomimo trudności i zawirowań wokół klubu, tak mocno się zaangażowali i w końcowym rozrachunku zdobyliśmy 24 punkty. Mogło być lepiej, ale jakby nie patrzeć, zdobycze punktowe bardzo cieszą, a mnie w szczególności "gra", ponieważ w niektórych meczach dominowaliśmy i to dość wyraźnie, chociażby z drużynami z czołówki. Jednym słowem - "Panowie, czapki z głów".

- Jakie ma Pan plany na rundę jesienną?
- Plany na nową rundę mamy dość ambitne i intensywne, czeka nas dużo pracy. Jeszcze na dobre nie zakończył się sezon, a my szybko wznawiamy treningi, aby dobrze się przygotować do nowego sezonu bez względu na to, w której lidze będziemy grać. Wszyscy zawodnicy zadeklarowali się, że zostają i to jest bardzo pocieszające, bo przecież to jest bardzo młody zespół i możemy wspólnie bardzo dużo osiągnąć.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować Prezesowi i całemu piłkarskiemu środowisku, który wspierał nas przez całą rundę i oczywiście "wspaniale głośno dopingującym kibicom". Oby ich nie zabrakło na jesień!

Rozmawiał: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz