25 czerwca 2017

Rozpoczął się remont peronów na stacji kolejowej

Ruszyły prace remontowe wzdłuż linii kolejowej nr 151 na odcinku Bierawa-Nędza. Przed kilkoma dniami wykonawca robót wszedł na teren stacji w Kuźni Raciborskiej, gdzie rozpoczęła się rozbiórka peronu nr 2. Celem jest całkowita modernizacja dworca PKP.



W zakres prac remontowo-budowlanych wchodzi przebudowa obu peronów, na których pojawią się ławki i wiaty (budynek dworca zostanie rozebrany). Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie, a teren będzie odpowiednio oznakowany. Informację usprawni nowe nagłośnienie oraz tablice informacyjne. Perony posiadać będą nawierzchnię antypoślizgową, która dostosowana będzie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na kuźniańskim dworcu odnowiona zostanie ponadto kładka dla pieszych znajdująca się nad torami.










Uwaga: Na początku lipca w związku z remontem torów, z ruchu drogowego na trzy dni wyłączony będzie przejazd kolejowy znajdujący się na ul. Staszica. W innym terminie czasowo zamknięty będzie również przejazd na ul. Topolowej na odcinku Kuźnia-Siedliska. Szczegółowe informacje podamy niebawem.

Fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz