18 maja 2017

Kolejny start Ewy Bugdoł w Stanach Zjednoczonych

Sponsorowana przez RAFAKO S. A. zawodniczka wzięła udział w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman St George 70,3, gdzie zmierzyła się z wymagającą trasą i najlepszymi triathlonistkami z całego świata. Już niebawem zawodniczka weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Danii na dystansie 1/2 Ironman, gdzie powalczy o podium.

Z początkiem kwietnia, w Texasie utytułowana zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, zainaugurowała nowy sezon triathlonowy. W sobotę, 6 maja wystartowała w kolejnych zawodach - Ironman St George 70,3, gdzie zajęła 13. miejsce. Już niebawem, po powrocie do Europy, Ewa Bugdoł powalczy w Mistrzostwach Europy na dystansie 1/2 Ironman w Danii, a następnie w Enea Challenge Poznań.


Ironman St George 70,3, odbył się w pobliżu Parku Narodowego Zion w stanie Utah. Na jego niezwykle malowniczą trasę składało się: pływanie (1,9 km) w przepięknym jeziorze oraz jazda na rowerze (90 km) i bieg (21,1 km) z widokami na centrum St George, śniegowy kanion i czerwone klify.

Ewa Bugdoł, która na swoim koncie ma ośmiokrotne Mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie długim oraz wywalczone w pięknym stylu Mistrzostwo Europy, w St George zmierzyła się z najlepszymi zawodniczkami z całego świata. - Na starcie dałam z siebie wszystko, co pozwoliło mi zająć 13. miejsce w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman 70,3. Miałam przyjemność startować pośród najlepszych zawodniczek z całego świata. Przyznam, że po cichu miałam nadzieję na wejście do pierwszej dziesiątki - powiedziała Ewa Bugdoł.


Jak przyznaje sponsorowana przez RAFAKO S. A. zawodniczka, tego dnia pogoda nie rozpieszczała startujących. - Było bardzo upalnie. Słupki rtęci pokazywały około 34 st. C. Na rowerze do pokonania miałam 1200 m przewyższeń, w biegu ok. 450 m, natomiast całe zawody rozgrywały się na wysokości 1300 m n.p.m. Piękne widoki i równie trudna trasa - wyjaśniła pochodząca z Rud k. Raciborza triathlonistka. - Bardzo się cieszę, że startując w USA miałam okazję zdobyć kolejne cenne doświadczenie. Teraz muszę skupić się na kolejnych zawodach, tym razem już w Europie. Pierwsze z nich odbędą się w Danii. Będą to Mistrzostwa Europy, na dystansie 1/2 Ironman (10 czerwca). Kolejny start to Enea Challenge Poznań (25 czerwca), które rozegrają się w stolicy Wielkopolski - podsumowała na koniec Ewa Bugdoł.

Warto przypomnieć, że od września br. Ewa Bugdoł planuje zdobywać punkty niezbędne do zakwalifikowania się na organizowane na Hawajach Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku. Aby wziąć udział w tych prestiżowych zmaganiach, zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa zaliczyć musi kilka dobrych startów. W związku z tym, pierwszym ku temu krokiem będzie udział pod koniec września w Ironman Emilia Romagna we Włoszech.

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media
Autor zdjęć: Archiwum / Facebook / Ewa Bugdol Blog

RAFAKO S. A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych "pod klucz".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz