09 marca 2017

PORĘBA Machine Tools rozpoczęła pracę w Grupie RAFAMET

Mija rok od nabycia przez firmę RAFAMET S. A. znaku towarowego "Poręba 1798". Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka z Kuźni Raciborskiej przywraca świetność tej historycznej, uznanej w branży marce. Firma zdobyła pierwsze zamówienia na tokarki sygnowane znakiem "Poręba 1798". Jeszcze w tym roku maszyny zostaną dostarczone do odbiorców w Indiach i Iranie.PORĘBA Machine Tools to wyjątkowo silna marka z bogatymi tradycjami, chociaż w ostatnim okresie przeżywała pewne trudności. Od stycznia 2016 roku wyłącznym właścicielem dokumentacji obrabiarek Fabryki Urządzeń Mechanicznych "Poręba" sp. z o. o. i znaku towarowego "Poręba 1798" jest Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A.


Spółka z Kuźni Raciborskiej realizuje wcześniejsze deklaracje kontynuowania tradycji marki "Poręba 1798" i rozwijania jej. Od 2016 działa PORĘBA 1798 Machine Tools sp. z o. o. (www.poreba1798.com). Działalność tej zależnej od RAFAMET S. A. spółki skupia się na oferowaniu i sprzedaży super ciężkich, ciężkich i średnich tokarek kłowych oraz płytowych, jak również wielkogabarytowych wiertarek i tokarko-wiertarek do głębokich otworów.

U progu bieżącego roku firma pozyskała zlecenia na dostawę trzech maszyn tej marki.
Przedmiotem umowy z odbiorcą z Indii są dwie tokarki TRB 135 o długości toczenia do 2 metrów. Maszyny będą przeznaczone do regeneracji łopatek i wałów wirników silników odrzutowych. Ich podstawowym zadaniem będzie toczenie, zostaną wyposażone w głowice szlifierskie do dokładnej obróbki.


Irańska firma reprezentująca przemysł stalowy zamówiła z kolei sterowaną numerycznie obrabiarkę TCF 200. Tokarka jest przeznaczona do toczenia cylindrycznych detali o średnicy do 2 metrów i długości do 8 metrów. Maszyna zostanie przygotowana do rozszerzenia w przyszłości jej zdolności obróbkowych o funkcję frezowania.

Wszystkie maszyny zostaną dostarczone klientom jeszcze w bieżącym roku.

Anna Koza / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz