03 stycznia 2017

Polsko-czeskie kolędowanie w Kuźni i koncert chóru im. Rogera w Rudach

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia w dniu Święta Trzech Króli w kościele w Kuźni Raciborskiej (godz. 15:30) oraz w Bazylice Mniejszej w Rudach (godz. 17:00) odbędą się tradycyjne koncerty kolęd. Szczegóły poniżej.
W piątek, 6 stycznia o godzinie 15:30 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej odbędzie się Kuźniańskie Kolędowanie (Czesko-polskie koncerty muzyki sakralnej).

Koncert będzie pierwszym wydarzeniem organizowanym w ramach projektu "Śląska kultura po obu stronach granicy".


Podczas koncertu wystąpią młodzi artyści Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Chór Parafialny oraz Chór z miasta Odry. Celem wspólnego kolędowania jest podtrzymanie tradycji oraz zaprezentowanie społeczności lokalnej czeskiej i polskiej pieśni chóralnej.

Projekt skupia się na współpracy między partnerskimi miastami Odry i Kuźni Raciborskiej. Współpraca obejmuje realizację wydarzeń kulturalnych i społecznych, co przyczyni się do wzbogacenia życia po obu stronach granicy, wesprze komunikację między obydwoma regionami i przyczyni się do zmniejszenia barier społecznych i kulturowych różnic obu narodowości.

Wspólne spotkania będą związane z ludowymi zwyczajami, kulturą i tradycją.

Po każdej stronie granicy w roku 2017 odbędą się 4 wydarzenia kulturalne.


Projekt pt. "Śląska kultura po obu stronach granicy" jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z budżetu państwa RP "PRZEKRACZAMY GRANICE 2014-2020".

***

Już tradycyjnie 6 stycznia, w Święto Trzech Króli w rudzkiej Bazylice odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera z Rud. Zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do rudzkiej Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W repertuarze znajdą się kolędy tradycyjne i nie tylko, w języku polskim, niemieckim i po łacinie.Serdecznie zapraszamy !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz