22 stycznia 2017

Contrapunk, czyli koncertowe zakończenie 25. Finału WOŚP [VIDEO]

Ostatnim punktem programu przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kuźni Raciborskiej był koncert raciborskiego zespołu Contrapunk. Poniżej prezentujemy pełny zapis ich występu.


Formacja Contrapunk została założona we wrześniu 2015 r. w Raciborzu z inicjatywy "Manu" i "Bąbla", czyli wokalistki Manueli Zarzeckiej i perkusisty Marka Zarzeckiego. Do pełni funkcjonowania zespołu potrzebni byli gitarzyści, których udaje się znaleźć w Kuźni. Wkrótce do kapeli dołączają: Wojtek "Vdova" Malecha, Marek "Sunaj" Janus i Wojtek "Baki" Bakota. Członkowie - jak pisze na swoim profilu na Facebooku zespół - nie są przypadkowi, bowiem wszyscy udzielali się bądź udzielają do tej pory w przeróżnych śląskich punkowych projektach.


Podczas koncertu grupa wykonała wszystkie utwory ze swojej debiutanckiej płyty pt. "Wstań", a także jeden kawałek premierowy ("Gra"). Dużym zaskoczeniem był gościnny występ kilkuletniej Dominiki Brettschneider z Kuźni, która - jak zaznaczyła wokalistka - zna wszystkie teksty zespołu, zaś na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Na koniec chętni mogli zakupić album zespołu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz