02 listopada 2016

XI kwesta w Kuźni Raciborskiej. Znamy wynik zbiórki [FOTO]

W dniach 30 i 31 października oraz 1 listopada przed bramą cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej już po raz 11. wolontariusze zbierali datki na renowację zabytków architektury cmentarnej. Wynik tegorocznej kwesty jest trzecim pod względem wysokości w ciągu 11 lat trwania akcji.


W ciągu trzech dni zebrano łącznie 5001,44 zł (30 października: 563,02 zł; 31 października: 1017,32 zł; 1 listopada: 3421,10 zł). Zebrane pieniądze wraz z tymi, które uzyskano podczas ubiegłorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na renowację monumentalnego pomnika kryjącego szczątki Antona Magnusa Schoenawy oraz jego małżonki Marie. Przypomnijmy, że A. M. Schoenawa był założycielem huty "Nadzieja", która dała początek dzisiejszemu "Rafametowi".


Organizatorem kwesty było kuźniańskie koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W akcję zbierania funduszy - poza członkami TMZR - włączyli się również uczniowie miejscowego gimnazjum oraz osoby niezrzeszone. Każdy darczyńca w zamian za wrzucony do puszki datek otrzymywał pamiątkową cegiełkę, czyli naklejkę z wizerunkiem wspomnianego wyżej pomnika.

TMZR wszystkim darczyńcom składa serdeczne wyrazy podziękowania.


BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz