17 października 2016

W ZSO wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia

30 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej uczniowie z klas IV-VI, a także gimnazjum po raz drugi świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zapraszamy do zobaczenia krótkiego filmu z akcji w terenie, który został nakręcony przez uczniów gimnazjum.


Na korytarzach zostały zorganizowane stanowiska, przy których podczas trzech przerw uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia w zakresie do 100 lub 500. Wyniki były weryfikowane przez wyznaczonych asystentów, składających się z uczniów kuźniańskiej placówki, którzy wcześniej przeszli specjalne eliminacje. Podobnie jak w zeszłym roku, święto cieszyło się w szkole ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów szkoły podstawowej. Za każdy poprawnie rozwiązany zestaw zadań, uczeń otrzymywał plusa z matematyki, a za pięć takich plusów - ocenę bardzo dobrą.

W ramach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach IV-VI odbył się konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać poprawnie w ciągu 3 minut jak najwięcej przykładów związanych z mnożeniem. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

A oto tegoroczni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:

Klasa IV "a" - Dawid Strzelecki
Klasa IV "b" - ex aequo: Emilia Kowol oraz Maksymilian Włodarczyk
Klasa IV "c" - Jakub Kijek
Klasa V "a" - Szymon Tykierka
Klasa V "b" - Tomasz Kowalski
Klasa VI "a" - Jessica Bajak
Klasa VI "b" - Wiktoria Szyra

Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniowie otrzymywali również specjalne certyfikaty EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Na trzeciej lekcji asystenci wyruszyli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród społeczności lokalnej. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były certyfikaty eksperta z dziedziny tabliczki mnożenia oraz słodki poczęstunek.

Zapraszamy do zobaczenia krótkiego filmu z akcji w terenie, który został nakręcony przez uczniów gimnazjum. Jednocześnie dziękujemy osobom, które zgodziły się poddać testowi i gratulujemy im świetnej znajomości tabliczki mnożenia oraz odwagi, by podjąć wyzwanie. Okazuje się, że strach przed wywołaniem do odpowiedzi pozostaje w wielu z nas i towarzyszy nam przez całe życie. Ale jak to ze strachem bywa, często ma on po prostu wielkie oczy.


Koordynator akcji: Irena Szymik
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz