30 października 2016

Na ratunek kuźniańskim zabytkom. Kwesta po raz 11.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych w dniach od 30 października do 1 listopada przed bramą cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej.Będzie to już 11. tego typu akcja, której organizatorem od początku jest kuźniańskie Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W przedsięwzięcie - poza członkami TMZR - włączą się uczniowie miejscowego gimnazjum, a także osoby niezrzeszone.


Zebrane datki będą zostaną przeznaczone na remont monumentalnego grobowca Antona Magnusa Schoenawy - twórcy przemysłu metalurgicznego w Kuźni Raciborskiej. Warto dodać, że na bazie jego zakładu funkcjonuje obecnie Fabryka Obrabiarek "Rafamet". Zbiórka na ten konkretny cel przeprowadzana jest już trzeci rok, z racji tego, że remont obiektu jest bardzo kosztowny.


Zbiórka trwać będzie trzy dni. Kwestujących będzie można spotkać z puszkami w następujących dniach: 30 i 31 października oraz 1 listopada w godz. od 8:00 do 19:00. Podobnie jak w minionych latach każdy darczyńca w zamian za wrzucony datek otrzyma pamiątkową cegiełkę przedstawiającą jeden z wyremontowanych obiektów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz