20 lipca 2016

Rumuńska przygoda kuźnianek

Rumunia to państwo położone w południowo-wschodniej Europie, pełne malowniczych krajobrazów. Większość terenu zajmują góry - Karpaty. Całkiem inna kultura, religia, ludzie, kuchnia - dosłownie wszystko, a wśród tego wszystkiego my, trzy proste dziewczyny z Kuźni: Wiktoria Krupa, Michaela Wróbel i Michalina Kowol.


Zaprowadził nas tam letni obóz organizowany przez Instytut Goehego, Instytut Stosunków Zagranicznych w Stuttgarcie i ADJ "Sommercamp 2016". Obóz odbywał się miejscowości Comuna Tomesti na zachodzie Rumunii. Spędziłyśmy te wspaniałe 2 tygodnie z młodzieżą z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Serbii, Wegier i Rumunii.

Cały obóz był podzielony na 6 grup, kóre podczas pobytu w Rumunii zajmowały się rozmaitymi zagadnieniami z pogranicza ekologii i środowiska. W trójkę znajdowałyśmy się w grupie "Odysee 3016". Byłyśmy w niej ludźmi, którzy przeżyli apokalipsę. Oprócz tego zwiedzałyśmy m. in. Timisoarę (jedno z największych miast w Rumunii), klasztor prawosławny, no i oczywiście chodziłyśmy po górach (bo jak to być w Rumunii i nie chodzić po górach :)).
Czas wolny i weekendy spędzałyśmy aktywnie: wędrówki, wycieczki rowerowe, olimpiada obozowa. Niestety, przygoda w Rumunii już się skończyła, po 18 godzinach w autobusie znalazłyśmy się w Polsce i z niecierpliwością czekamy na kolejny "Sommercamp", który odbędzie się w 2017 roku na Mazurach.

Michalina Kowol

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz