01 lipca 2016

Pamiętaj latem o swoim zdrowiu. Skorzystaj z badań mammograficznych

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich: dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Mammobus pojawi się w Kuźni w poniedziałek, 11 lipca.


- Mimo, że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek".

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się 11 lipca przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

- 50-69 lat:

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

- 40-49 oraz 70-75 lat:

Badania wykonywane są w ramach Projektu "Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. (58) 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz