14 czerwca 2016

Znamy najlepszych wędkarzy wśród wychowanków MOW [FOTO]

W dniach 11-12 czerwca już po raz trzeci MOW w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Zawody odbyły się pod patronatem Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach i Starostwa Powiatowego w Raciborzu.


Inicjatywa wędkowania w duchu sportowej rywalizacji oraz szeroko pojętej zasady "fair play" spowodowała, że do naszej miejscowości przyjechały drużyny z różnych zakątków Polski. Jak w latach ubiegłych, tak i tym roku, dzięki uprzejmości księdza Jana Rośka, dyrektora Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego, mieliśmy możliwość rozegrania zawodów na akwenie należącym do klasztoru.


W mistrzostwach wzięło udział 7 drużyn z całej Polski: Włocławka, Kuźni Raciborskiej, Wałbrzycha, Puław, Nysy, Leśnicy oraz Rud.

Zawody zostały rozegrane w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Sylwester Wasik.

W tym roku dodatkową kategorią w rywalizacji uczestników był quiz wędkarski, który obejmował teoretyczne pytania z wiedzy wędkarskiej. Wysoki poziom wiedzy uczestników nie pozwolił wyłonić zwycięzcy, ponieważ prawie wszystkie drużyny odpowiedziały poprawnie na taką samą ilość pytań.


Po upływie trzech i pół godziny zmagań wędkarskich, sędzia główny zakończył zawody sygnałem dźwiękowym i przystąpił do ważenia ryb, ustalając tym samym kolejność zajętych miejsc. A oto wyniki:

W klasyfikacji drużynowej:

VII miejsce - Nysa;
VI miejsce - Leśnica;
V miejsce - Puławy;
IV miejsce - Wałbrzych;
III miejsce - Rudy;
II miejsce - Kuźnia Raciborska;

I miejsce - Włocławek.

W klasyfikacji indywidualnej:

V miejsce - Mateusz Żórawski (MOW w Wałbrzychu);
IV miejsce - Bartosz Gołębiowski (MOW w Kuźni Raciborskiej);
III miejsce - Mateusz Muszelik (MOW w Rudach);
II miejsce - Mateusz Chrząszcz (MOW w Kuźni Raciborskiej);

I miejsce - Sebastian Kuczyński (MOW we Włocławku).

Na uroczyste zakończenie Mistrzostw, wręczania nagród i medali przybył burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha oraz starosta Andrzej Chroboczek.

W tym roku gościliśmy także zespół muzyczny EVENTUALNI, który zagrał swój koncert. Muzycy wykonali znane utwory polskiej i zagranicznej piosenki. Serdecznie dziękujemy za przyjazd oraz wspaniałą ucztę muzyczną.

Dodatkową atrakcją dla uczestników zawodów był spływ kajakami, a także tradycyjne ognisko i pieczenie kiełbasek.


Dyrekcja wraz z wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pragnie serdecznie podziękować firmom oraz ludziom dobrej woli za okazane wsparcie. Szczególne podziękowania kierujemy do:

- księdza Jana Rośka
- Nadleśnictwa Rudy Raciborskie
- głównego sędziego - Sylwestra Wasika
- firmy "Konger"
- firmy "Jaxon"
- firmy "Fishing Mart"
- pana Janusza Nowaka
- zespołu EVENTUALNI.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które wsparły finansowo naszą inicjatywę, a chcieli zostać anonimowi.

Wyrażamy nadzieję i przekonanie, że dotychczasowa owocna współpraca przyczyni się do umocnienia Państwa pozytywnego wizerunku, pozycji rynkowej i zwiększenia prestiżu społecznego. Liczymy na Waszą pomoc w przyszłym roku!


Z wędkarskim pozdrowieniem - MOW w RUDACH!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz