21 czerwca 2016

RAFAMET po raz ósmy z rzędu podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. ósmy rok z rzędu podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Producent obrabiarek do obróbki kół kolejowych jest jedną z 40 spółek giełdowych, które robią to regularnie.
Wypłatę dywidendy za rok 2015 rekomendował Zarząd Fabryki Obrabiarek RAFAMET S. A. Decyzja w sprawie podziału zysku została podjęta 31 maja br., na posiedzeniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia RAFAMET S. A.

- RAFAMET S. A. już ósmy rok z rzędu dzieli się zyskami z akcjonariuszami. Spółek rynku publicznego, które czynią to regularnie nie jest wiele - komentuje E. Longin Wons, prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S. A. Warto odnotować, że redakcja tygodnika "Wprost" wyróżniła 40 podmiotów systematycznie wypłacających dywidendę - jednym z nich jest właśnie spółka z Kuźni Raciborskiej.

W tym roku dniem dywidendy dla akcji Spółki, które posiadają giełdowy ticker RAF jest 30.06.2016 r. Zostanie ona wypłacona w dwóch równych ratach, w dniach 21.07.2016 r. oraz 21.11.2016 r. Na dywidendę przeznaczono łącznie 1,29 mln zł, co oznacza, że na jedną akcję przypada kwota 0,30 zł. Dywidendą objęte są wszystkie akcje firmy RAFAMET.

Anna Koza / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz