10 maja 2016

Na stacji w Rudach będą szukać złotego pociągu

Zwiedzanie lokomotywowni z przewodnikiem, nocne przejazdy na trasie Rudy-Stanica-Rudy, zwiedzanie stacji "z dreszczykiem" oraz gra terenowa "Na tropie złotego pociągu" - to elementy kolejnej już Nocy Muzeów, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 maja od godz. 18:30.
Startujemy o 18:30 grą terenową dla dzieci i młodzieży, następnie zapraszamy na wieczorne przejazdy kolejką na trasie Rudy-Stanica-Rudy, zwiedzanie lokomotywowni z przewodnikiem, a także specjalne zwiedzanie terenu stacji "z dreszczykiem". Opisy poszczególnych atrakcji znajdą Państwo poniżej:

*** Gra terenowa "Na tropie złotego pociągu"

Czas rozgrywki: około 1-1,5 godziny
Wielkość drużyn: do 8 osób
Rekomendowany wiek: dzieci i młodzież od 8 do 18 lat + pełnoletni opiekunowie
Karty do gry wydawane będą od godziny 18:30 do 20:00 (planowe zakończenie gry przez ostatnią drużynę około godziny 21:00).

Wprowadzenie fabularne:

Wojenna zawierucha nie oszczędziła kolejki w Rudach. Pod osłoną pewnej deszczowej nocy na stację wjechał tajemniczy pociąg, z którego wysiedli niemieccy żołnierze. Pilnując, by nikt nie przyglądał się im, ani nie podążył ich tropem, zaczęli wyładowywać z pociągu ogromne skrzynie o nieznanej zawartości i nosić je na halę lokomotywowni. Gdy nastał świt, na stacji nie było ani śladu po dziwnym pociągu i jego umundurowanych strażnikach. Nigdzie nie znaleziono też skrzyń, które żołnierze wnosili na lokomotywownię. Tylko jeden stary maszynista niestrudzenie utrzymywał, że między kostkami bruku znalazł zgubioną przez konwój monetę ze szczerego złota - musiała przypadkiem wypaść z którejś skrzyni...

Tak powstała legenda o złotym skarbie ukrytym gdzieś na stacji w Rudach. Lata mijają, ale nadal nikt nie wpadł na trop skrytki ze złotem. Czy podejmiecie się wyzwania i spróbujecie odnaleźć skarb?

*** Przejazdy pociągiem na trasie Rudy-Stanica-Rudy (trakcją spalinową; dokładny rozkład pojawi się wkrótce).

*** Zwiedzanie hali lokomotywowni z przewodnikiem (od godziny 19:00 o każdej pełnej godzinie, preferencyjnie do godziny 22).

*** Zwiedzanie stacji z dreszczykiem "Koszmary dawnych Ślązaków"

Czas trwania: ok. 30-40 minut
Wielkość grupy: od 2 do 10 osób + przewodnik;
Ograniczenia: atrakcja dla osób powyżej 18. roku życia (powyżej 16. za zgodą rodziców), na własną odpowiedzialność; nie zaleca się uczestniczenia w zwiedzaniu osobom cierpiącym na nadciśnienie, choroby serca, epilepsję, nyktofobię oraz kobietom w ciąży.
Zaczynamy około godziny 21:30, następna grupa o 22:45 i (jeżeli będą chętni) o północy.

Zapraszamy Was w mrożącą krew w żyłach podróż poprzez koszmary z minionych epok. Specjalnie dla Was przywołamy zapomniane już upiory, zjawy i morderców. Podczas spaceru po niezwykle klimatycznych zakątkach stacji w Rudach dowiecie się, czego bali się nasi dziadkowie czy pradziadkowie i na nowo sformułujecie swą własną definicję strachu.

A więc do zobaczenia podczas Nocy Muzeów - jeśli tylko starczy Wam odwagi!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz