28 kwietnia 2016

Logistycy są wśród nas. I miejsce kuźniańskich gimnazjalistów w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

Okazuje się, że kuźniańscy uczniowie potrafią odnosić sukcesy w przeróżnych dziedzinach. Nawet w tak egzotycznych jak np. logistyka, która w Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej nie ma bezpośredniego odzwierciedlenia na żadnej lekcji.Nie mamy przecież godzin przeznaczonych na naukę przedsiębiorczości, jak to jest w gimnazjach raciborskich. Mimo to i tutaj nasi uczniowie potrafią się świetnie odnaleźć. Dowodem na to jest sukces odniesiony przez naszą reprezentację na tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej w CKZiU nr 1 w Raciborzu. Tym razem konkurs odbył się 27 kwietnia pod hasłem "Logistyka wokół nas". Dla mniej wtajemniczonych - logistyka to proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, czy wyrobów gotowych.


Brzmi tajemniczo? Nie dla naszych uczniów. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Krupa (III A), Piotr Baron i Marek Czyszczoń (obydwaj z II A) zajęła zasłużone I miejsce! Zasłużone dlatego, że zadania z zakresu logistyki okazały się naprawdę trudne, a mimo to nasi uczniowie poradzili sobie z nimi koncertowo, bijąc konkurencję na głowę!

W pierwszym etapie stracili tylko 1 punkt, a drugim nie dali innym szans nie popełniając ani jednego błędu. Trzeba tu nadmienić, że w drugim etapie wzięły udział tylko 3 najlepsze drużyny wyłonione przez jury po pierwszej części konkursu.


Etap drugi składał się z 5 rund pytań losowanych przez drużyny, przy czym do wyboru były pytania za 1 pkt lub 3 punkty. Nasza drużyna od początku postawiła wysokie wymagania wybierając pytania za 3 punkty. Należało w ciągu 2 minut rozwiązać zadania z dziedziny logistyki lub rachunkowości i zaprezentować metodę rozwiązania przed jury i publicznością. Udało się znakomicie - po 5 rundach nasi zebrali 15 punktów, a przeciwnicy zaledwie po 9. Wszystkie zadania rozwiązali bezbłędnie, a dodatkowo Marek Czyszczoń wspaniale zaprezentował rozwiązania przedstawiając logiczny tok myślenia.

Nasi zwycięzcy zebrali serdeczne gratulacje i zasłużone brawa publiczności, a także wspaniałe nagrody rzeczowe. A przy okazji okazało się, że logistycy są wśród nas.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Przy okazji warto nadmienić, że w zeszłym miesiącu nasi gimnazjaliści odnieśli również niemały sukces na powiatowym konkursie wiedzy o społeczeństwie: Piotr Baron (II A) otrzymał tytuł finalisty zajmując 5. miejsce, a Maciej Pańczuk (III A) uplasował się na miejscu 7.


W tym wypadku popisali się wiedzą z dziedziny stosunków państwo-kościół przygotowując się pod kątem wiedzy na temat konkordatu podpisanego przez Polskę ze Stolicą Apostolską w 1993 roku. Konkurs odbył się w I LO w Raciborzu.

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz