06 kwietnia 2016

"Księżniczka Czardasza": ŚOK i artystyki MOKSiR na jednej scenie [VIDEO]

W niedzielny wieczór, 3 kwietnia w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyło się przedstawienie pt. "Księżniczka Czardasza" w wykonaniu Śląskiej Operetki Kameralnej, którym wyjątkowo towarzyszyły artystki z Kuźni Kultury.Pochodząca z 1915 roku "Księżniczka Czardasza" autorstwa Emmericha Kálmána to dzieło ponadczasowe, bowiem - jak podkreślił na wstępie dyrektor Kuźni Kultury Michał Fita - tak jak przeboje ABBY - może konkurować na liczbę przebojów w jednym pakiecie.

Przedstawienie w dwóch aktach wystawione przez artystów Śląskiej Operetki Kameralnej zostało zaprezentowane kuźniańskiej publiczności w składzie: Jolanta Kremer (Sylwia), Anna Ogińska (Stasi [Anastazja]), Oskar Jasiński (Edwin), Arkadiusz Dołęga (Boni), Jacek Woleński (Feri).


Wielką niespodzianką było pojawienie się na scenie w drugim akcie młodzieży, która na co dzień pod okiem Tomasza Kurija ćwiczy w MOKSiR swój wokalny warsztat. Artystom Śląskiej Operetki Kameralnej towarzyszły: Magdalena Skarupa, Natalia Skarupa, Dominika Halama, Edyta Pytlik, Daria Pichali, Miriam Pichali i Paulina Dolecka.

Przedstawienie swoim akompaniamentem opatrzyli: Marzena Mikuła-Drabek (fortepian), Jacek Gros (skrzypce) i Dariusz Kasperek (klarnet), czyli zespół Maes Trio.


Realizacja: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz