14 kwietnia 2016

Katowickie zawody Spartan z udziałem P. Ogonowskiego i trenerów [VIDEO]

W sobotę, 9 kwietnia, w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu oraz Ogólnopolski turniej kwalifikacyjny Ne-Waza (Brazylijskie Ju-Jitsu) do Kadry Narodowej, w którym udział wzięli reprezentanci "Sparty": Patryk Ogonowski oraz trenerzy: Joanna i Maciek Kriwienokowie.W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z całej kraju. Równolegle z Mistrzostwami Polski rozgrywany był turniej kwalifikacyjny do Kadry Narodowej w kategorii Ne-Waza (BJJ). Ponieważ polscy zawodnicy od wielu lat należą do elity zawodników światowych, można było zobaczyć walki, które byłyby niejednokrotnie ozdobą finałów Mistrzostw Świata. Zakończony turniej był jednym z kilku etapowych sprawdzianów przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata.

Bardzo dobrze zaprezentował się Patryk Ogonowski. W drodze do finału stoczył dwa pojedynki, które wygrał przed czasem. W finale spotkał się z mocnym zawodnikiem ze szczecińskiego klubu "Koch Team". Niestety po bardzo wyrównanej i zaciętej walce, przegrał na punkty.


Udany debiut w zawodach zaliczyła Joanna Kriwienok. Trenerka grupy dziecięcej stoczyła trzy dobre walki, jedną z nich przegrała na punkty, drugą z kolei wygrała przed czasem. W trzeciej walce półfinałowej decyzją sędziego przegrała, tracąc przy tym szanse na medal.

W zawodach wziął również udział główny trener "Sparty" - Maciej Kriwienok. Po czterech latach przerwy we współzawodnictwie sportowym, postanowił spróbować swoich sił w nieco innej formule walki: Ju-Jitsu Fighting. Maciej również pokazał się z dobrej strony. Poprzez eliminację swoich zawodników dotarł do półfinałów, gdzie stoczył wyrównaną walkę z zawodnikiem Kadry Narodowej. Ostatecznie w dogrywce przegrał na punkty.

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego "Sparta" chciałby serdecznie podziękować Miastu Kuźnia Raciborska za dofinansowanie klubu.

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz