16 lutego 2016

Saudyjczycy zamówili kolejne tokarki RAFAMETU

W ciągu minionych czterech lat przedstawiciele Fabryki Obrabiarek RAFAMET S. A. zawarli umowy na dostawę łącznie dziewięciu maszyn do Arabii Saudyjskiej. Przedmiotem podpisanego w grudniu kontraktu są dwie tokarki karuzelowe KCM 150 N. Ich odbiorca dobrze zna produkty firmy z Kuźni Raciborskiej; wcześniej zamówił u niej obrabiarkę UDA 125 N.- Rynek Arabii Saudyjskiej rozwija się niezwykle dynamicznie; realizuje się tam dużo inwestycji z zakresu infrastruktury kolejowej. Cieszymy się, że uczestniczymy w tych projektach - mówi Paweł Michalewski, dyrektor marketingu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S. A.

RAFAMET wyprodukuje w tym roku kolejne dwie tokarki karuzelowe KCM 150 N na zamówienie saudyjskiego klienta. Będzie to już ósma i dziewiąta maszyna tej firmy, która trafi na tamtejszy rynek. Warto dodać, że wszystkie zostały zakontraktowane w ciągu ostatnich czterech lat.

Udział eksportu w sprzedaży ogółem firmy RAFAMET S. A. wynosi 70-80 %. Fabryka dostarcza swoje produkty do odbiorców z całego świata, nawet do jego najbardziej odległych zakątków. Arabia Saudyjska to jeden z krajów, w których dodatkową trudność sprawiają niesprzyjające warunki klimatyczne. Długoletnie doświadczenie i wiedza przedstawicieli firmy z Kuźni Raciborskiej pozwalają jednak przygotować obrabiarki w taki sposób, aby prawidłowo funkcjonowały również w saudyjskich wysokich temperaturach oraz powietrzu, w którym znajduje się sporo piasku.

Zamówione maszyny są przeznaczone do obrabiania pojedynczych kół przed sformowaniem zestawu kołowego. Tokarki KCM 150 N uzupełnią wyposażenie warsztatu, w którym pracować będzie także wyprodukowana w RAFAMECIE obrabiarka UDA 125 N. Maszyny zostaną uruchomione u klienta już w lipcu bieżącego roku. - Jesteśmy zadowoleni z zawarcia kolejnej umowy z naszym klientem. Dotychczasowa dobra współpraca z pewnością przyczyniła się do podpisania nowego kontraktu. Każdy odbiorca, który ponownie zamawia maszyny RAFAMETU udziela w ten sposób jednoznacznej informacji zwrotnej na temat naszych produktów, to dla nas najlepsza rekomendacja - przekonuje Paweł Michalewski.

Warto odnotować, że w 2015 roku koncern Alstom także zamówił w RAFAMECIE dwie tokarki karuzelowe KCM 150 N. One również będą pracowały w Arabii Saudyjskiej, a dokładniej w stolicy kraju - Rijadzie, gdzie znajdzie się nowoczesny warsztat obsługujący nową linię metra.

Materiał nadesłany / Anna Koza, Adventure Media s. c.

1 komentarz: