07 stycznia 2016

Kuźniańskie kolędowanie po raz 9. [VIDEO]

W niedzielne popołudnie, 6 stycznia w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej już po raz 9. odbył się koncert kolęd. Znane i popularne pastorałki oraz kolędy zaśpiewały Kornelia Maroszek i Justyna Gawlik-Sosna (Kola & Jula), dekanalny zespół Pomimo oraz chór kuźniańskiej parafii.



Przybyłych na koncert w imieniu organizatorów koncertu (MOKSiR, Zarząd Jednostek Pomocniczych Osiedla i Starej Kuźni, Parafia) powitał proboszcz ks. dr Andrzej Pyttlik. - Od dziewięciu lat organizatorzy dbają o to, aby spotkanie uderzało w tę swojską nutę. Abyśmy mogli spotkać się jako rodzina - zarówno miejska, jak i parafialna, jako ci, którzy tutaj mieszkają, a także ci, którzy na tych terenach żyją i najczęściej z tych terenów wyrośli - powiedział na wstępie proboszcz kuźniańskiej parafii.- Uderzając w tę swojską nutę, organizatorzy spoglądają w nasze śląskie tradycje i dlatego wsłuchują się w ten - jakże szczególny - śpiew kolęd. Spoglądają na nas, na naszą codzienność, na nasze życie; zapraszają nas - tych, którzy tworzą tą naszą codzienność, którzy towarzyszą nam w ciągu całego roku i zapraszają gości - często bardzo szczególnych, którzy pomagają nam w tym, aby jak najpiękniej ten czas przeżyć - dodał duchowny.


Zespół Pomimo - powstał dwa miesiące temu, którego celem jest zagranie podczas Światowych Dni Młodzieży. Inicjatorem założenia grupy jest Artur Kalemba. W skład zespołu wchodzi młodzież z parafii w Kuźni Raciborskiej oraz parafii w Dziergowicach.

Kola & Jula - Kornelia Maroszek i Justyna Gawlik-Sosna - to panie, które śpiewają pięknie i delikatnie. Poza występami na żywo można je zobaczyć w programie "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TVS - Silesia.

Chór parafii św. Marii Magdaleny - jego opiekunem i dyrygentem jest organistka Bernarda Chroboczek. Chór składa się z kilkunastu osób (kobiet i mężczyzn). Najstarszymi członkiniami chóru są: Róża Choroba, Urszula Czogała i Gizela Poznańska.

Realizacja materiału video: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz