18 grudnia 2015

Warsztaty aktorskie z Roksaną Lewak [FOTO]

Po warsztatach tańca współczesnego, które dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej poprowadziła Dominika Sztuka, przyszedł czas na warsztaty aktorskie z udziałem raciborzanki Roksany Lewak, studentki V roku aktorstwa dramatycznego PWST im. L. Solskiego w Krakowie.


W życiu należy dbać o dobre kontakty z innymi, ale nie rezygnując z własnej autonomii i prawa do decydowania o sobie. Zdarza się, że nawet ludzie, na których nam zależy mogą namawiać nas do robienia rzeczy dla nas niedobrych. Wtedy trzeba umieć skutecznie odmówić.


Skuteczne odmawianie nie jest wcale proste, wymaga treningu i odwagi. Należy pamiętać, że treść wypowiedzi ma najmniejszą siłę oddziaływania na słuchacza, bo zaledwie 10-procentową. Znacznie ważniejsza jest forma - 20 procent i sposób wypowiedzi, czyli ton głosu, dynamika, tempo, gestykulacja, sylwetka, a to już aż siedemdziesiąt procent!


Aby posiąść takie umiejętności, zorganizowano warsztaty aktorskie w szkole podstawowej w Kuźni Raciborskiej w ramach programu "Bezpieczna plus", "Jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych". Zajęcia przeprowadziła Roksana Lewak - raciborzanka, studentka V roku aktorstwa dramatycznego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.


Roksana jest absolwentką Szkoły Aktorskiej "Art - Play" w Katowicach i filologii polskiej nauczycielskiej na Uniwersytecie Opolskim, współpracuje z Teatrem Ludowym i teatrem Cogito w Krakowie.

Dzieci bardzo chętnie i żywiołowo uczestniczyły w zajęciach, a pytań "Kiedy następne zajęcia?" nie było końca.


Materiał nadesłany / TJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz