29 października 2015

Pomnik Antona M. Schoenawy doczeka się renowacji

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w dniach 30 października - 1 listopada przed bramą cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej.Będzie to już 10. tego typu akcja, której organizatorem od początku jest kuźniańskie Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W przedsięwzięcie - poza członkami TMZR - włączą się uczniowie miejscowego gimnazjum, a także osoby niezrzeszone.

Zebrane w tym roku datki będą - wraz z kwotą zebraną w ubiegłym roku (5312,35 zł) zostaną przeznaczone na remont monumentalnego grobowca Antona Magnusa Schoenawy - twórcy przemysłu metalurgicznego w Kuźni Raciborskiej. Warto dodać, że na bazie jego zakładu funkcjonuje obecnie Fabryka Obrabiarek "Rafamet".


Zbiórka trwać będzie trzy dni. Kwestujących będzie można spotkać z puszkami w następujących dniach: 30 października w godz. 16:00-19:00, 31 października w godz. 8:00-19:00 i 1 listopada również w godz. 8:00-19:00. Podobnie jak w minionych latach każdy darczyńca w zamian za wrzucony datek otrzyma pamiątkową cegiełkę przedstawiającą jeden z wyremontowanych obiektów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz