05 października 2015

Mieszkańcy Kuźni przepytani przez uczniów z tabliczki mnożenia [VIDEO]

25 września przypadał Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na korytarzu ZSO znalazły się stanowiska, przy których podczas trzech przerw uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia w zakresie do 100 lub 500. Z mnożenia "egzamin" zdawali również mieszkańcy Kuźni Raciborskiej.Wyniki były weryfikowane przez wyznaczonych asystentów, składających się z uczniów szkoły, którzy wcześniej przeszli specjalne eliminacje. Święto cieszyło się w szkole ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów szkoły podstawowej. Za każdy poprawnie rozwiązany zestaw zadań, uczeń otrzymywał plusa z matematyki, a za pięć takich plusów - ocenę bardzo dobrą.


W ramach V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach 4-6 odbył się konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać poprawnie w ciągu 4 minut jak najwięcej przykładów związanych z mnożeniem. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

A oto Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:

Klasa 4a - Szymon Tykierka
Klasa 4b - Maciej Bezak
Klasa 5a - Oliwia Kostka
Klasa 5b - Zosia Stachera
Klasa 6a - Robert Zejdler
Klasa 6b - Julia Marek

Uczniowie otrzymywali również specjalne certyfikaty EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Natomiast na czwartej lekcji asystenci wyszli poza szkolne mury, by sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród społeczności lokalnej. Akcja ta wywarła pozytywne wrażenie na odpytywanych osobach. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były certyfikaty eksperta z dziedziny tabliczki mnożenia oraz słodki poczęstunek.

Pani burmistrz gratulowała pomysłu i zachęcała do kolejnych takich akcji. Podzielamy to zdanie i planujemy już kolejne w następnych latach.

Poniżej krótki film z akcji w terenie, który został nakręcony przez uczniów gimnazjum: Mateusza Pawłowskiego oraz Kacpra Sobka.


Jednocześnie dziękujemy osobom, które zgodziły się poddać testowi i gratulujemy im świetnej znajomości tabliczki mnożenia oraz odwagi, by podjąć wyzwanie. Okazuje się, że strach przed wywołaniem do odpowiedzi pozostaje w wielu z nas i towarzyszy nam przez całe życie. Ale jak to ze strachem bywa, często ma po prostu wielkie oczy.

Źródło: ZSO w Kuźni Raciborskiej; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz