30 września 2015

Mirosław Hyjek ponownym zwycięzcą turnieju tenisowego [FOTO]

W niedzielne popołudnie, 27 września na wielofunkcyjnym boisku za byłą szkołą podstawową w Kuźni Raciborskiej odbył się finał VIII Turnieju Tenisowego Seba-Pol Cup 2015. Turniej drugi raz z rzędu wygrał raciborzanin Mirosław Hyjek.

Do ósmej edycji Turnieju Tenisowego Seba-Pol Cup 2015 przystąpiło 18 zawodników, których podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Ubiegłoroczni finaliści - Mirosław Hyjek i Julian Zieliński zostali rozstawieni jako liderzy tych grup.


Rozgrywki w obu tych grupach odbywały się systemem "każdy z każdym", czyli zawodnik miał do rozegrania 8 spotkań. Do fazy ćwierćfinałowej awansowało po czterech z największą liczbą wygranych meczów.

W fazie ćwierćfinałowej rozgrywki toczyły się systemem pucharowym, tzn. przegrywający odpada z dalszej rywalizacji, zwycięzca awansuje do półfinału, a rozgrywki przebiegały według klucza: zawodnik nr 1 z grupy A z zawodnikiem nr 4 z grupy B, zaw. nr 2 z gr. A z zaw. nr 3 z gr. B itd.

Wyniki ćwierćfinału:

- M. Hyjek - M. Płocidem - 6:2 / 6:2
- A. Stanek - M. Kalinowski - 6:2 / 6:4
- I. Turkiewicz - S. Gdynia - 2:6 / 3:6
- J. Zieliński - A. Krzoska - 6:1 / 6:1

Wyniki półfinału:


- M. Hyjek - A. Stanek - 6:3 / 6:3
- J. Zieliński - S. Gdynia - 6:0 / 6:2

Finał:

- Mirosław Hyjek - Julian Zieliński - 7:6 / 0 / 6:2

Mecz o III miejsce: Sebastian Gdynia - Andrzej Stanek (zostanie rozegrany w późniejszym terminie ze względu na wyjazd zawodnika).


Mecz finałowy (szczególnie pierwszy set) był bardzo emocjonujący; zanosiło się na niespodziankę: J. Zieliński prowadził już 3:0, ostatecznie pierwszego seta M. Hyjek wygrał po tie breaku 7:6. W drugim secie górą była młodość i mniejszy ubytek sił prawie dwukrotnie młodszego rywala, który wygrał 6:2. Turniej po raz drugi z rzędu wygrał raciborzanin Mirosław Hyjek.

Uroczystość zakończenia Turnieju zaszczycili swoją obecnością włodarze miasta: burmistrz Paweł Macha, przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska, a także dyrektor MOKSiR Michał Fita, którzy wręczali zawodnikom pamiątkowe dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez rodzimą firmę Seba-Pol.

Wyżej wymienieni w swoich krótkich, ale bardzo ciepłych wystąpieniach pogratulowali i podziękowali wszystkim uczestnikom, doceniając ich wole walki i chęć zdrowego spędzania czasu.


W imieniu zawodników głos zabrał Roland Warczok, dziękując organizatorom turnieju za możliwość sportowej rywalizacji, połączonej ze wspaniałą zabawą.

Sędzią głównym finału był nestor kuźniańskiego tenisa Tadeusz Murawski, który jak zwykle, ze swej roli wywiązał się znakomicie.

Warto podkreślić, że atmosfera tej uroczystości była iście rodzinna, bez podniosłych mów i scen. Włodarze miasta, zawodnicy i nieliczni, niestety kibice, stworzyli - jak mawiają rodacy - atmosferę sielską i anielską.


Jerzy Iwańczuk
***
Dotychczas w rozgrywkach tryumfowali:

2008 - Jarosław Gruca
2009 - Mateusz Martyniak
2010 - Witold Kubik
2011 - Marek Kubik
2012 - Marek Kubik
2013 - Marek Kubik
2014 - Mirosław Hyjek
2015 - Mirosław Hyjek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz