10 listopada 2014

Chór im. J. Rogera uczci Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek, 11 listopada o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji wystąpi rudzki Chór im. Juliusza Rogera, uświetniając tym samym obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny.

Chór im. dra Juliusza Rogera. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Do najstarszych osiągnięć chóru należą nagrania i audycje popularyzujące repertuar i działalność na antenie Polskiego Radia i Telewizji, a w 2013 roku chórzyści z Rud zostali odznaczeni Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym Zarządu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.


Działalność chóru wiąże się z ciągłym udoskonalaniem i poszerzaniem repertuaru. Chór koncentruje się na licznych imprezach kulturalnych, promowaniu pieśni regionalnej, polskiej, obcojęzycznej oraz szeroko rozumianej kultury pieśni.

Od 1983 r. dyrygentem Chóru im. Juliusza Rogera jest Krystyna Lubos - doktor habilitowana, muzyk, pedagog, dyrygent, chórmistrz, kierownik artystyczny chórów, orkiestr, a także zespołów pieśni i tańca. Niekwestionowany jest jej dorobek i osiągnięcia dyrygenckie. Stale wzbogaca repertuar obejmujący utwory od muzyki dawnej do współczesnej.

Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz