27 maja 2014

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Tak głosowano w naszej gminie

W niedzielę w całym kraju odbyły się wybory do europarlamentu. Państwowa Komisja Wyborcza po podliczeniu głosów z wszystkich komisji podała, że największe poparcie odniosła Platforma Obywatelska (32, 13%) wyprzedzając o włos Prawo i Sprawiedliwość (31,78 %). Frekwencja w skali kraju wyniosła 23,82 %. A tak głosowano w gminie Kuźnia Raciborska:Frekwencja wyborów, które odbyły się 25 maja, wyniosła w naszej gminie niewiele ponad 15 procent. Na 9 597 osób uprawnionych do głosowania z tego prawa skorzystało 1 450 mieszkańców, z czego 1401 głosów było ważnych.

Głosować można było w sześciu komisjach obwodowych: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej (2 komisje), Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (1), świetlica OSP w Turzu (1) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudach (2).

Największe poparcie uzyskał Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (46 %). Na drugim miejscu uplasował się KW Prawo i Sprawiedliwość (20 %), a na trzecim KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke (11 %).

Najlepszą frekwencję zanotowano w obwodach wyborczych w Rudach (powyżej 19 %), najmniejszą w Turzu (niespełna 9 %).


oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz