23 maja 2014

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza zyska nowe oblicze

Projekt wakacyjnej strefy relaksu, odnowienie terenu wokół placówki, całkowita renowacja ogrodzenia, nowy wygląd i wyposażenie pokoi naukowych dla wszystkich podopiecznych ośrodka – tym od 27 maja zajmować się będą pracownicy krakowskiej firmy MIG.
We wtorek, 27 maja do Kuźni Raciborskiej zjedzie niemal 60 pracowników firmy Marketing Investment Group z całej Polski, którzy w ramach akcji "Timberland Wspiera" i wolontariatu pracowniczego będą pracować w tamtejszej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. To zaangażowani młodzi ludzie, którzy chcą dać z siebie więcej dla społeczeństwa.

Firma Marketing Investment Group, wyłączny dystrybutor marki Timberland w Polsce, już od 2005 roku angażuje się w światowy program marki "Path-of-Service", który zakłada pomoc środowisku oraz lokalnym społecznościom. Program co roku angażuje pracowników w eventy natury charytatywnej. Od początku działania akcji osoby skupione wokół firmy pzepracowali już około 10 tysięcy godzin (nie licząc godzin poświęconych przygotowaniom i dojazdowi na akcję), zaś na wyjazdy jeździ co roku około 120 pracowników firmy. Daje to średni wynik aż 3,5 roku pracy na osobę!


W tym roku firma kontynuuje swoją tradycję i 27 maja przybędzie do Kuźni Raciborskiej, aby odświeżyć wnętrze i wyremontować teren wokół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ulicy Mickiewicza 7.

Placówka powstała w 2009 roku i prowadzona jest przez Stowarzyszenie "Otwarte Serca Dzieciom" z Kuźni Raciborskiej. Jest to ośrodek socjalizacyjny oraz dom dziecka, który zapewnia dach nad głową prawie 30 dzieciom w wieku od 6 do 19 lat. Rozszerzając swoją działalność, a także starając się pomóc podopiecznym w procesie usamodzielnienia - stowarzyszenie otworzyło w 2010 roku tzw. "mieszkania rodzinkowe" przeznaczone dla starszych wychowanków. Są to mieszkania koedukacyjne dla osób w wieku od 13 do 18 lat, które pod okiem wychowawców uczą się samodzielności. Pomimo ogromnego zaangażowania personelu i wkładania w swoją pracę całego serca, ośrodek wciąż potrzebuje wsparcia finansowego, które jest niezbędne do wyremontowania terenu wokół placówki oraz zakupienia potrzebnych artykułów dydaktycznych.

Timberland Wspiera to ogólnoświatowa inicjatywa pomocy lokalnym społecznościom organizowana przez markę Timberland, którą w Polsce kontynuuje jej dystrybutor, firma Marketing Investment Group. W Polsce odbyło się już 15 takich akcji - m. in. wyremontowano Dom dla Dzieci Towarzystwa "Nasz Dom" w Krakowie, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mrągowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesku w województwie podkarpackim, a trzy lata temu wybudowano ogródek i plac zabaw dla małych pacjentów szpitala w krakowskim Prokocimiu.

Charytatywne akcje organizowane przez Marketing Investment Group to realne odzwierciedlenie idei "Path of Service" wspieranej przez markę Timberland na całym świecie. Wszystkie koszty związane z organizacją eventów za każdym razem pokrywa firma MIG.

Timberland Wspiera - akcja w Mrągowie (2012 r.)

Poza inicjatywą Timberland Wspiera, pracownicy firmy MIG angażują się w szereg innych działań CSR-owych. W salonach Sizeer sprzedają papierowe torby, z których cały dochód przeznaczamy na spełnianie pięknych marzeń podopiecznych fundacji "Mam Marzenie". Co roku pracownicy firmy MIG angażują się także w projekt "Szlachetna Paczka" oraz regularnie wspomagają finansowo osoby szczególnie potrzebujące pomocy.

Za promowanie Strategii Odpowiedzialnego Biznesu (Corporate Social Responsibility) w Polsce, grupa MIG otrzymała w 2010 roku Laur Odpowiedzialności, przyznawany przez PKPP Lewiatan, NSZZ Solidarność oraz Deloitte.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz